Apple

WatchOS 8 Geliştirici Beta 1 Şimdi İndirilebilir

Apple nihayet yeni nesil watchOS’unu sergiliyor, en yeni Apple Watch yazılımı watchOS 8 olarak adlandırılıyor. watchOS’un daha yeni yinelemesi, bir dizi yeni özellik, gelişmiş gizlilik ve optimizasyonlar taşır. Geliştiriciler watchOS 8’e erken erişim elde edebilir . Bir geliştiriciyseniz, artık watchOS 8 beta sürümünü Apple Watch’ınıza yükleyebilirsiniz. Burada watchOS 8 geliştirici beta güncellemesi ile ilgili her şeyi kontrol edebilirsiniz.

Apple, watchOS 8’i Apple Watch’a 19R5266q yazılım sürümüyle yerleştirir. En son güncelleme, Apple Watch Series 3 veya daha yeni modeller için mevcuttur. Herkese açık beta yapı Temmuz 2021’den itibaren kullanıma sunulacak. Son kararlı yapı ise bu sonbaharda kullanıma sunulacak.

Değişiklikler ve yeni özellikler açısından, watchOS 8, Portre Saat Yüzü, yardımcı dokunuş, Uyku sırasında solunum hızını izleme yeteneği, GIF desteği ve bazı yeni sağlık uygulamaları ile öne çıkıyor. Portre Saat Yüzü, iPhone’un portre moduyla çekilmiş fotoğrafı seçmenize olanak tanır ve en iyi yanı, kullanıcıların bunu özelleştirebilmesidir.

Apple Watch Series 6, önümüzdeki günlerde araba anahtarı desteği alacak. Sağlık uygulamalarından bahsetmişken watchOS 8, Mindfulness uygulaması (önceden Breathe uygulaması olarak biliniyordu) ile birlikte gelir ve solunum hızı desteği ile birlikte Uyku uygulamasında iyileştirmeler getirir. Bunlar, yeni watchOS 8’in öne çıkan bazı önemli noktalarıdır. Şimdi, watchOS 8 beta’nın Apple Watch’a nasıl kurulacağına ilişkin adımlara bir göz atalım.

watchOS 8 Geliştirici Beta 1 Güncellemesi

iPhone veya iPad’iniz iOS 14 veya iOS 15 geliştirici beta sürümünün en son sürümünde çalışıyorsa, güncellemeyi Saatinize kolayca yükleyebilirsiniz.

 1. İlk önce Apple Developer Program web sitesine giriş yapmanız gerekiyor.
 2. Ardından, indirmelere gidin.
 3. Öne çıkan indirmeler altında bulunan watchOS 8 beta 1’e dokunun. Ardından indirme düğmesine dokunun.
 4. Şimdi iPhone’unuza watchOS 8 beta 1 profilini yükleyin, ardından Ayarlar > Genel > Profiller’e giderek profili yetkilendirin.
 5. Şimdi iPhone’unuzu yeniden başlatın.

Apple Watch’ınıza yüklemeden önce kontrol edebileceğiniz bazı ön koşullar şunlardır.

Önkoşullar:

 • Apple Watch’unuzun en az %50 şarjlı olduğundan ve şarj cihazına bağlı olduğundan emin olun.
 • iPhone’unuzun Wi-Fi’ye bağlı olduğundan emin olun.
 • iPhone’unuzun iOS 15’te çalıştığından emin olun.

watchOS 8 Developer Beta 1 Güncellemesi nasıl yüklenir

 1. İlk önce  iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın.
 2. Saatim üzerine dokunun.
 3. Ardından  Genel  >  Yazılım Güncelleme  >  İndir ve Yükle’ye tıklayın.
 4.  Onay için şifreyi girin.
 5.  Şartlar ve koşulları kabul et üzerine dokunun.
 6. Bittiğinde, yükle üzerine dokunun.

Şimdi watchOS 8 geliştirici beta güncellemesi indirilecek ve Apple Watch’ınıza aktarılacaktır. Ve kurulum işlemi tamamlandıktan sonra saatiniz yeniden başlayacaktır. Her şey bittiğinde, Apple Watch’unuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %