Teknoloji

Vivo Android 11 İşletim Sistemi Güncelleme

Google yeni Android sürümünü, yani Android 11 işletim sistemini Eylül 2020’de tekrar piyasaya sürdü. OEM’ler, duyurudan bu yana akıllı telefonlarında yeni Android sürümünü kullanıma sunmaya başladı. Vivo, kararlı Android 11 işletim sistemi güncellemesini proaktif olarak farklı akıllı telefon serilerine yayınlayan markalardan biridir. Şirket, bu Funtouch OS ürün yazılımı güncellemesini alacak uygun akıllı telefonların listesini duyurmuştu.

Vivo Android 11 Güncelleme Zaman Çizelgesi

Vivo, geçtiğimiz ay akıllı telefonları için Android 11 tabanlı Funtouch OS‘yi resmi Twitter kullanıcı adı aracılığıyla duyurmuştu. Şirkete göre, ürün yazılımı güncellemesi uygun cihaza aşamalı bir şekilde sunulacaktır. Marka, güncellemeyi ‘X’, ‘V’, ‘S’ ve ‘Z’ akıllı telefon serileri için yayınlayacak.

Bir grup Vivo akıllı telefon, Funtouch OS 11 güncellemesine sahip Android 11‘i aldı. Bu kararlı Android güncellemesini alan akıllı telefonlar Vivo V20 Pro, Vivo V20 ve Vivo X50 Pro’dur. Şirket, Ocak ayı sonuna kadar Vivo X50 ve Vivo V19 için de güncelleme yayımlayacak.

Güncelleme henüz her iki akıllı telefona da yayınlanacak olsa da, sunum büyük olasılıkla yakın zamanda gerçekleşecek. Yukarıda sözü edilen akıllı telefonlardan, şirket Mart 2021 sonuna kadar Vivo V15 Pro Vivo V17 Pro, Vivo V17 Android 11 tabanlı Funtouch OS 11 yayımlamaktadır.

Standart Vivo V15‘in güncellemeyi Haziran 2021‘de alacağını belirtmekte fayda var. İleride, şirketin onayladığı son akıllı telefon partisi, Android 11 işletim sistemi tabanlı Funtoch OS 11 güncellemesini alacak Vivo S1 Pro olacak. Vivo Z1 Pro ve Vivo Z1x.

Tepkiniz ?

Mükemmel
1
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %