Teknoloji

Twitter “Mavi Tık” Onay İşareti İçin İstek Almayı Durdurdu

Herkes mavi tik kulübüne katılmak istiyor, bu yüzden her yerdeki Twitter kullanıcıları, sosyal ağ nihayet insanları tekrar içeri alacağını açıkladığında sevindi. Ama ne yazık ki her güzel şeyin bir sonu var.

Twitter “Doğrulandı” Onay İşareti İçin İstek Almayı Duraklatıyor

Twitter, platformunda doğrulama için başvuruları yeniden açtıktan sekiz gün sonra şirket, şimdilik daha fazlasını kabul etmeyi bıraktı.

Uygulamanızı göndermeyi başaramadıysanız endişelenmeyin! Gıptayla bakılan mavi tik almak için son şansınızı kaçırmış gibi değilsiniz. Twitter, ekibin halihazırda aldıkları tüm uygulamaları gözden geçirmeyi bitirdikten sonra uygulamaları almaya devam edeceğine söz veriyor.

Twitter’ın gelen isteklere ara vermesi tamamen anlaşılabilir olsa da, biraz da sinir bozucu. Kullanıcılar, halka açık doğrulama programının 2017’deki askıya alınmasından bu yana yeniden açılması için üç yıl beklediler.

Bu süre zarfında Twitter, doğrulama politikalarını yeniden değerlendirdi. Değişiklikler geçen Ocak ayında Yardım Merkezi’nde güncellendi, ancak en önemlisi Twitter’ın “kayda değer” hesap sahibi tanımını nasıl genişlettiğiydi.

Twitter’da doğrulama, çok daha küçük bir insan havuzuyla sınırlıydı, ancak bugünlerde, doğrulamaya hak kazanabilecek altı hesap kategorisi var. Bunlar aşağıdaki gibidir:

  • Siyaset
  • Şirketler, markalar ve kuruluşlar
  • Haber kuruluşları ve gazeteciler
  • Eğlence
  • Spor ve oyun
  • Aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler

Bunu bilerek, Twitter’ın neden “doğrulama isteklerini yuvarladığı” şaşırtıcı değil. Şu anda o mavi tik için kalifiye olan çok daha fazla insan olması muhtemeldir. Ve sadece bu da değil… Twitter’da genel olarak daha fazla insan var.

Statista’ya göre Twitter, 2017’nin son çeyreğini dünya çapında 115 günlük para kazanılabilir günlük aktif kullanıcı (mDAU) ile kapattı. 2021’in ilk çeyreğinde bu sayı 199 milyona yükseldi. (Normalde, bu verileri aylık aktif kullanıcılar olarak sunardık, ancak Twitter, kullanıcı raporlama metriğini 2019’da mDAU olarak değiştirdi.)

Twitter Doğrulama Uygulamalarını Yeniden Açacak, Ne Zaman Olacağını Bilmiyoruz

Twitter, doğrulama uygulamalarının duraklatılması gerektiğini duyurmasından bu yana biraz tepki gördü. Şirketin ne zaman tekrar talep almaya başlayacağına dair bir tahmin bile vermemesi yardımcı olmuyor.

Bir kullanıcı, doğrulama ekibinin “[onay işareti emojisi] için talebi hafife aldığını” söyledi. Bununla birlikte, Twitter’ın doğrulama konusundaki ürün lideri B Bryne, duraklamanın baştan beri planın bir parçası olduğunu iddia ediyor.

“Olabildiğince hızlı yayılmaya devam edeceğiz, ancak her inceleme için yeterli zamanımız olduğundan emin olmak istiyoruz” diye yanıtladı.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %