Teknoloji

Twitter Blue Abonelik Hizmeti Yakında Gelebilir

Twitter, yanlışlıkla “Twitter Blue” adlı bir abonelik hizmeti üzerinde çalıştığını doğruladı. Mikroblog platformu, uygulaması aracılığıyla uygulama içi satın alma olarak Twitter Blue aboneliği sunacak.

Twitter’ın abonelik hizmetiyle ilgili ayrıntılar ilk olarak Mayıs ortasında sızdırıldı.

Twitter Blue, Renkli Temalar, Özel Uygulama Simgeleri Sunacak

Güvenlik araştırmacısı Jane Manchun Wong, ilk olarak Twitter’ın App Store girişini bir IAP seçeneği olarak Twitter Blue ile güncellediğini keşfetti. Liste ayrıca Twitter Blue’nun aylık 2,99 dolara mal olacağını doğruluyor. Daha fazla test için Wong, Twitter Blue’ya abone oldu ve muhtemelen Twitter’ın abonelik hizmetinin ilk müşterisi oldu.

Aboneliğin bir parçası olarak Twitter, kullanıcıların uygulamadaki renk vurgularını değiştirmesine izin verecek. Aboneler ayrıca Twitter uygulaması için özel bir uygulama simgesi kullanma seçeneğine de sahip olacak.

Twitter Blue’nun bir parçası olacak diğer özellikler, bir tweet’i geri alma yeteneği de dahil olmak üzere daha önce sızdırılmıştı. Bu özellik, halihazırda yayında olan bir tweet’i geri çekmez ancak birkaç saniye geciktirir. Aboneler, tweet geri alma zamanlayıcısını 5-30 saniye arasında herhangi bir yerden özelleştirme seçeneğine sahip olacak.

Twitter Blue ayrıca en sevdiğiniz tweet’leri klasörler halinde kaydetmek ve düzenlemek için Koleksiyonlar da içerecek. Okuyucu Modu da yakında Twitter Blue’nun bir parçası olacak ve uzun Twitter konularının okunmasını kolaylaştıracak. Ne yazık ki Twitter, en azından başlangıçta, zaman çizelgesindeki reklamları ve Twitter Blue aboneleri için olan uygulamasını azaltmayı veya ortadan kaldırmayı planlamıyor.

Twitter, iPhone uygulaması aracılığıyla Twitter Blue’yu uygulama içi satın alma seçeneği olarak sunmayı planladığı için Apple’a her işlem için yüzde 30 ücret ödeyecek.

Twitter’ın, Mayıs ayı başlarında edindiği Twitter Blue aboneliğinin bir parçası olarak Scroll’u içerdiği söyleniyor . Scroll, programının bir parçası olan yayınlardan reklamsız bir okuma deneyimi sunan, abonelik tabanlı bir hizmettir. Yayıncılara reklamlardan yüzde 40’a kadar daha fazla gelir sunduğunu iddia ediyor.

Twitter Blue Yakında Piyasaya Sunulabilir

Twitter, iOS App Store girişini Twitter Blue ayrıntılarıyla güncelliyor, abonelik hizmetinin yakında piyasaya çıkacağına işaret ediyor. Şirketin Twitter Blue’yu kullanıcıları için daha cazip hale getirmek için canlı hale getirmeden önce daha fazla özellik ekleyip eklemeyeceği görülecektir.

Sızan mevcut özellikler göz önüne alındığında, Twitter Blue sadece 2.99 $ / ay için zor bir satış olabilir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %