Teknoloji

Twitter Blue Aboneliği Resmi Olarak Kanada ve Avustralya’da başlattı

Twitter nihayet Twitter kullanıcılarına bazı ek avantajlar sağlayan bir abonelik hizmeti olan Twitter Blue’yu tanıttı. Şu anda Twitter Blue yalnızca Avustralya ve Kanada’da kullanılabilir.

Twitter Blue Cazip Avantajları Masaya Getiriyor

Aylardır potansiyel bir Twitter abonelik hizmeti hakkında dedikodular dönüyor ve Twitter Mayıs ortasında bu olasılığı doğruladı. Ama şimdi, abonelik hizmeti nihayet meyvesini verdi.

Twitter Blue, Twitter deneyimine Twitter topluluğu tarafından sürekli olarak talep edilen daha fazla özellik getiriyor. Twitter  Blog’daki bir gönderi, Yer İşareti Klasörleri, Okuyucu Modu ve en heyecan verici olan Tweeti Geri Al dahil olmak üzere, kullanıcıların alacağı avantajları özetledi.

Yer İşareti Klasörleri, kayıtlı Tweetlerinizi düzenlemenize olanak tanır. Bu, kaydettiğiniz Tweetlerinizi adlandırabileceğiniz ve kategorilere ayırabileceğiniz farklı klasörlerde saklayabileceğiniz anlamına gelir. Böylece, bir gönderiyi bulmak için tek bir karışık kaydedilmiş Tweetler listesinde gezinmek yerine, Tweeti kendi özel klasöründe hızlı bir şekilde bulabileceksiniz.

Okuyucu Modu, Blue abonelerinin yararlanabileceği başka bir özelliktir ve Twitter’da uzun ileti dizilerini okurken daha temiz bir deneyim sağlar. Bir dizi ayrı Tweeti okumak yerine, ileti dizisi neredeyse tipik bir haber makalesi gibi görünecek ve okumayı çok daha kolaylaştıracak.

Twitter Blue ile gelen en heyecan verici özellik şüphesiz Tweeti Geri Al butonu. Yanlışlıkla yazım hatası içeren bir Tweet gönderirseniz, Geri Al düğmesine basma şansınız olur. Geri  Al düğmesi sonsuza kadar orada olmayacak; Tweetinizi, yanıtınızı veya ileti dizinizi geri almak için 30 saniyeye kadar bir zaman aralığı belirleyebilirsiniz.

Bu üç özelliğin yanı sıra Twitter Blue aboneleri ayrıca Twitter uygulama simgesini özelleştirebilecek, Twitter’a özel temalar uygulayabilecek ve özel müşteri desteğine erişebilecek. Twitter Blue, kullanıcılara 3,49 ABD Doları veya 4,49 ABD Doları tutarında bir aylık ücrete mal olacak.

Bunun Kanada ve Avustralya dışındaki ülkelerde ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir haber yok. Twitter ayrıca Twitter Blue’nun bu sürümünü “ilk tekrarı” olarak tanımlıyor, bu da muhtemelen daha fazlasının geleceği anlamına geliyor.

Bu Avantajlar Yeterince Cazip mi?

Twitter, platformundan gelir elde etmenin yollarını bulmak için mücadele ediyor ve Twitter Blue onun çözümü. Ancak kullanıcılar ek özellikler elde etmek için gerçekten ödeme yapacak mı?

Twitter, başlangıcından bu yana büyük ölçüde aynı kaldı ve kullanıcıların çoğu, Twitter’ı kullanmanın getirdiği bazı sinir bozucu özelliklerle başa çıkmayı öğrendi. Hevesli Tweeter’lar bu Geri Al düğmesi için daha fazla ödeme yapmak isteyebilir, ancak şu anda abonelik ortalama bir kullanıcıya pek bir şey sunmuyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %