Teknoloji

Twitch 7.5 Milyon Bot Hesabını Kaldırıyor

Twitch, dünyadaki en büyük video oyunu yayın platformudur, ancak bazen görünüm botlarından istenmeyen ilgi görmektedir. Şirket şimdi, gerçek insanlar yerine görüntüleme botları tarafından kullanıldığına inandığı 7,5 milyon hesabı baltaladığını doğruladı.

Twitch’in Bot’larla İlgili Sorunu

Haber resmi Twitch Destek Twitter hesabından çıktı. Şirket, şu anda Twitch’ten kaldırılan bu hesapların çoğunu tespit etmek için “sürekli makine öğrenimi teknolojisini” kullanıyor.

Şirket, yasaklar dalgasının hem görünüm botlarını hem de botları takip edeceğini söyleyerek bu açıklamayı takip ediyor. Bu nedenle, Twitch yayıncıları, kaldırma işlemlerinin bir sonucu olarak ortalama izlenme sayılarının ve / veya takipçi sayılarının düştüğünü fark edebilir.

Twitch’in Botlara Karşı Sürekli Savaşı

Twitch’in botlama sorunu, kendi tarafında her zaman büyük bir sorun oldu. İzleyici veya takipçi sayısını artırmak için botların kullanılması, şirketin “sahte etkileşim” dediği şeyi yaratır, çünkü Twitch’in ölçümlerinin çoğu izleyici ve takipçi sayılarına dayalıdır.

Ancak sorunu çözmek zor bir iştir. İlk başta bariz bir düzeltme gibi görünebilir. Kanallarında görüntüleme botlarıyla yakalanan herkesi yasaklayın. Ancak bu saldırı planı, trollerin istismar etmesi için kapıyı ardına kadar açık bırakır.

Twitch, botları görüntüleyen yayıncıları yasaklamaya başladıysa, insanlar flama bilmeden sevmedikleri insanların kanallarına botlar gönderebilirlerdi. Bu, kışkırtmadıkları bir suç için masum yayıncılara birçok yasağın düşmesine neden olur.

Bu nedenle, Twitch’in en iyi bahsi, botları ve onları satarken veya dağıtırken yakalananları yasaklamaktır. Bunu söylemek yapmaktan daha kolay çünkü Twitch’in hangi izleyicilerin robot ve hangilerinin sadece sakin insanlar olduğunu belirlemesi gerekecek.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %