Teknoloji

TikTok’un Yeni Gizlilik Politikası Biyometrik Verileri Toplamasına İzin Veriyor

TikTok Sizden Otomatik Olarak Topladığı Veri Listesine Daha Fazlasını Ekliyor

TechCrunch tarafından ilk kez fark edildiği üzere TikTok, Hangi bilgileri topluyoruz?  bölümüne yeni bir Görüntü ve Ses Bilgileri alt bölümü ekledi.

Gelecekte, kısa biçimli video uygulamasının biyometrik tanımlayıcıları ve “yüz izleri ve ses izleri” gibi kullanıcı içeriğinden bilgi toplayabileceğini söylüyor.

Bu bilgileri özel video efektlerini etkinleştirmek, içerik denetimi, demografik sınıflandırma, içerik ve reklam önerileri ve diğer kişisel tanımlayıcı olmayan işlemler için toplayabiliriz. (…) Yasaların gerektirdiği durumlarda, bu tür bir toplama öncesinde sizden gerekli izinleri isteyeceğiz.

Geçen Nisan ayının sonunda TikTok, güvenlik yaklaşımını tartışmak için bir blog yazısı yayınladı. Uygulama, 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana “güvensiz” ve “güvensiz” olduğu için ağır bir şekilde eleştirildi, bu nedenle muhtemelen platform bu iddiaları ortadan kaldırmak için elinden geleni yaptığını belirtmek istedi.

Şirketin Bilgi Güvenliği Başkanı Roland Cloutier, “Ekibim ve ben TikTok’un güvenliğini, altyapımızı ve uygulamalarımızı kapsamlı bir şekilde gözden geçiriyoruz, mevcut uygulamaları test ediyoruz ve aktif olarak gelecekte neye ihtiyacımız olacağını tahmin etmeye çalışıyoruz” dedi.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %