Teknoloji

TikTok, Eylül Ayında Dünya Çapında en Çok indirilen Uygulama Oldu

Popüler kısa video paylaşım platformu TikTok, 2021’in üçüncü çeyreğinde önde gelen uygulama mağazalarında en çok kazandıran uygulamalardan biri olarak listeleniyor. Sosyal uygulama, 59 milyondan fazla ile Eylül ayında dünya çapında en çok indirilen oyun dışı uygulama olarak ortaya çıktı.

Sensor Tower raporuna göre, en fazla kuruluma sahip ülkeler yüzde 16 ile Çin’deki Douyin olurken, onu yüzde 12 ile ABD izledi.

Facebook, 51 milyondan fazla yükleme ile geçen ay dünya çapında en çok yüklenen ikinci oyun dışı uygulama oldu. Instagram, WhatsApp ve Messenger, ay boyunca dünya çapında en çok yüklenen oyun dışı beş uygulamayı tamamladı.

Bu arada Tencent’ten PUBG Mobile, Ağustos 2020’ye göre yüzde 4,7 büyümeyi temsil eden yaklaşık 270 milyon dolarlık oyuncu harcamasıyla Ağustos 2021 için dünya çapında en çok hasılat yapan mobil oyun oldu.

PUBG Mobile’ın gelirinin yaklaşık yüzde 61,4’ü Game For Peace olarak yerelleştirildiği Çin’den, ardından yüzde 9’u ABD’den ve yüzde 6,5’i Türkiye’den geldi.

Tencent’ten Honor of Kings, Ağustos 2020’den itibaren yıllık yaklaşık yüzde 3 büyümeyi temsil eden 256,2 milyon dolar brüt gelirle Ağustos 2021 için dünya çapında en yüksek kazanan ikinci mobil oyun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu