Teknoloji

Telegram, Grup Görüntülü Arama Özelliği Ediyor

elegram nihayet uzun zamandır beklenen grup video konferans özelliğini kullanıma sunuyor. Uygulama, güvenli mesajlaşma ve arama hizmetleri sağlamasıyla bilinir ve yeni grup görüntülü arama özelliği de farklı olmayacak.

Güvenli Grup Görüntülü Görüşmeleri Telegram’a Geliyor

Telegram’daki bir gönderide, Telegram CEO’su Pavel Durov, grup görüntülü görüşmelerinin Mayıs 2021’de uygulamaya geleceğini duyurdu.

Durov, “Mayıs ayında sesli sohbetlerimize bir video boyutu ekleyerek Telegram’ı grup video görüşmeleri için güçlü bir platform haline getireceğiz,” dedi. Ancak hepsi bu kadar değil. Durov, uygulamadaki diğer hizmetler gibi aramaların da şifreleneceğinden bahsetti.

Grup video görüşmesi özelliği, diğer popüler video konferans uygulamaları kadar yetenekli olacaktır. Gürültü engelleme, ekran paylaşımı araçlarının yanı sıra masaüstü, tablet ve mobil desteği de içerecek. Tek fark, “Telgraf düzeyinde UI, hız ve şifreleme” ye sahip olmasıdır.

Telegram, Ağustos 2020’de bire bir video görüşmeleri başlattı ve kullanıcılar o zamandan beri grup video görüşmelerini bekliyor. Artık burada olduklarına göre, muhtemelen güvenilir video konferans hizmetleri listesine Telegram’ı ekleyebileceksiniz.

Telegram’ın grup video konferans özelliğinin geldiğinde nasıl göründüğünü ve çalıştığını görmek için sabırsızlanıyoruz. Kim bilir belki Telegram, işyerleri için video konferans hizmeti olarak Zoom’un yerini alacaktır.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %