Apple

Söylentilere göre iPhone 12 Mini üretimin sonuna geldi

Yeni 5.4 inç iPhone 12 Mini’yi tüm özelliklerine rağmen Apple, kompakt bir iPhone ile tüketicilere hitap edemedi. Fiyat, standart modelden neredeyse 4 Bin TL daha düşük ancak satış raporlarının önerdiği gibi tüketiciler, bunun yerine daha büyük iPhone 12’yi tercih ediyor gibi görünüyor. Şimdi yeni bir rapor, Apple’ın iPhone 12 Mini üretiminin durduğunu göstermekte.

TrendForce’un bir raporuna göre, iPhone 12 Mini artık üretimde değil. Görünüşe göre telefon, beklenen zaman çizelgesinden önce ömrünün sonuna ulaştı. Apple, stoklar bitene kadar iPhone 12 Mini’yi satmaya devam edecek. Apple’dan henüz bu gelişmeyle ilgili resmi bir açıklama yok. Telefonun fiyatları değişmeden kalmaya devam ediyor. 

iPhone 12 Mini üretimin sonuna geldi

“Apple’ın, iPhone 12 mini’nin (2Ç21’de Ömrünün Sonuna zamanından önce ulaşan) karşılaştırıldığında hayal kırıklığı yaratan satış performansları yaşadığı gerçeği göz önüne alındığında, iPhone 12 serisindeki üç mini olmayan modelin satışlarını artırmaya odaklanması bekleniyor.

Düşük satışların nedenleri cihazın kompakt boyutuna bağlansa da, aynı derecede daha küçük olan iPhone SE , daha eski bir iPhone 8 tasarımı kullanmasına rağmen iyi satış rakamları görmeye devam ediyor. Aslında, iPhone SE’nin boyutları iPhone 12 Mini’den daha büyük. Görünüşe göre en önemli faktör Apple’ın kompakt bir iPhone için yüksek fiyat istemesi ve bu da iPhone 12’nin daha iyi bir anlaşma gibi görünmesini sağlıyor.

Genel olarak iPhone 12 serisi, içindeki 5G çipleri nedeniyle geçen yıl fiyatlarda büyük bir artış gördü. İPhone 12 Mini yeni oldu 6.1 inçlik iPhone 11 ile aynı maliyeti. Ancak Mini, üstün bir AMOLED ekrana ve MagSafe şarj çözümüyle birlikte daha hızlı A14 Bionic çipe sahip.

En parlak günlerindeki iPhone 11’in aksine, iPhone 12 Mini satışları artırmak için kayda değer fiyat indirimleri görmedi. Makul bir iPhone modeli arayan müşteriler, daha büyük bir ekran ve daha büyük bir pili daha düşük bir fiyata sunan daha ucuz iPhone 11’i tercih ediyor. Henüz dünyanın her yerine ulaşamayan 5G ile iPhone 11, tüketiciler için hala çok anlam ifade ediyor.

iPhone 12 Mini ölü kabul edilirken, Apple’ın 2023’te kompakt 5.4 inç modelini bırakmadan önce bu yıl iPhone 13 Mini ile formu canlandırması bekleniyor. Apple’ın bu yılki Mini sürümüyle rekabetçi fiyatlara gidip gitmeyeceği henüz belli değil.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %