Teknoloji

Sony, Discord’u 2022’de PSN’e Entegre Etmeyi Planlıyor

Sony Interactive Entertainment, Discord, VoIP, anlık mesajlaşma ve dijital dağıtım platformuna yatırımı yaptı. Bu yatırım, her iki şirket arasında Discord hizmetlerini Sony’nin PlayStation oyun bölümüne bağlamak için yapılan anlaşmanın bir parçası.

Sony, bir blog gönderisinde duyurduğu üzere, önümüzdeki yıl Discord hizmetlerini PlayStation Network’e entegre etmeyi planlıyor. Şirket, entegrasyonun ne zaman yapılacağına dair kesin bir zaman çizelgesi açıklamadı. 

Her iki şirket de yatırımın değerini veya ortaklığın tam niteliğini açıklamadı. Anlaşma, Discord’un bağımsız bir şirket olarak işini genişletmeye odaklanmak istediği için Microsoft ile yaptığı satış görüşmelerini sona erdirdikten sonra duyuruldu.

Hatırlamak gerekirse Sony, yerleşik sosyal araçlar aracılığıyla PSN kullanıcılarına zaten sesli sohbet özelliği sunuyor. 

Discord şu anda 140 milyonun üzerinde global aylık kullanıcıya sahip. Kullanıcılarının metin, ses ve video yoluyla bir araya gelip sohbet etmek için genel ve özel gruplar oluşturmasına olanak tanır.

Sony Interactive Entertainment Şefi “Amacımız, Discord ve PlayStation deneyimlerini gelecek yılın başlarında konsolda ve mobil cihazlarda bir araya getirerek arkadaşların, grupların ve toplulukların birlikte oyun oynarken takılmalarına, eğlenmelerine ve daha kolay iletişim kurmalarına olanak sağlamak,” İcra Kurulu Başkanı Jim Ryan duyuru blog yazısında söyledi.

Discord, Xbox oyun platformu için Microsoft ile halihazırda aktif bir ortaklığa sahip. Ancak, bu ortaklık profillerle sınırlıdır. Sony’nin yeni ortaklığı, PlayStation kullanıcılarının daha iyi bir oyun deneyimi yaşamalarına olanak tanıyan daha derin entegrasyonu hedefliyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %