Samsung

Samsung’un RAM Plus Özelliği Orta Sınıf Telefonlar içinde Gelmesi Bekleniyor

Galaxy A52s Ağustos ayında piyasaya sürüldü. Şirketin RAM Plus özelliğine sahip ilk telefonu olarak piyasaya çıktı. Samsung’un sanal veya genişletilmiş RAM sürümünden başka bir şey değil. Görünüşe göre Samsung’un diğer telefonları da RAM Plus özelliğini alacak.

RAM Plus, sanal RAM olarak kullanılmak üzere dahili depolamadan bir miktar alan ayırır. Sammobile’e göre, RAM Plus özelliği, yakın zamanda bir yazılım güncellemesiyle Galaxy A52 içinde yayınlandı. Galaxy Z Fold 3’ün artık genişletilmiş RAM işlevselliği sunduğunu da sözlerine ekledi. Fold 3, bu özellikle birlikte çıkmadı, ancak son yazılım güncellemelerinden ile bu özelliğe kavuştu.

Samsung RAM Artı | Resim kaynağı: Sammobile

Galaxy S21 serisi için kullanıma sunulan One UI 4.0 beta tabanlı Android 12 güncellemesi, RAM Plus özelliğini içermiyor. Nihai kararlı sürümde mi yoksa gelecekteki güncellemeler yoluyla mı kullanıma sunulacağı henüz belli değil.

RAM Plus özellikleri, cihaza 4 GB sanal RAM eklemekte. Şu anda, kullanıcıların bu özelliği kapatmasına izin vermiyor. Ek olarak, RAM Plus’ın boyutunu artırmanın veya azaltmanın bir yolu yok. Realme gibi diğer markalar, kullanıcıların sanal RAM miktarını özelleştirmesine olanak tanıyor. Umarım, Güney Koreli şirket gelecekte kullanıcıların RAM Plus boyutunu artırmasına/azaltmasına izin verecektir.

Samsung telefon kullanıcıları, Ayarlar uygulamasına giderek RAM Plus özelliğini alıp almadıklarını kontrol edebilir. Pil ve cihaz bakımına gidin ve ardından Bellek üzerine dokunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu