Samsung

Samsung Sistem Uygulamalarından Reklamları Kaldırıyor

Şirket nihayet tüketici geri bildirimlerine kulak verdi.

Samsung, Kullanıcıları akıllı telefonlara yüksek fiyatlar ödemesine rağmen, birçok sistem uygulamasında reklam gösteriyordu. Bu, şirketi bu konuda sürekli eleştiren Samsung akıllı telefon sahipleri için iyi hiç bir zaman anlayışla karşılanmadı.

Görünüşe göre Samsung, sonunda tüketici geri bildirimlerini dikkate alıyor ve cihazlarındaki sistem uygulamalarından reklamları kaldırmaya karar verdi.

Samsung, Önceden Yüklenmiş Sistem Uygulamalarında Reklam Göstermeyi Durduracak

Bir belediye binası toplantısında bir çalışandan gelen bir soruyu yanıtlayan Samsung’un mobil işinin başkanı TM Roh, şirketin gelecekte akıllı telefonlarındaki sistem uygulamalarından reklamları kaldıracağını söyledi.

Buna Samsung’un Hava Durumu, Samsung Pay ve Samsung Temaları uygulamalarında gösterdiği reklamlar dahildir. Samsung’un mobil başkanı, cevabında Samsung Health’den bahsetmedi, bu nedenle reklamların bu uygulamadan kaldırılıp kaldırılmayacağı belli değil.

Samsung, son iki yılda cihazlarında önceden yüklenmiş sistem uygulamalarında reklam göstermeye başladı. Başlangıçta, şirket Hava Durumu uygulamasını da içerecek şekilde genişletmeden önce reklamlar Samsung Health ve Samsung Pay ile sınırlıydı. Yüksek fiyatlarla aldıkları telefonlara rağmen varsayılanuygulamalarında reklamları görüntülemek zorunda kalan Samsung Galaxy cihaz sahipleri bu durumu hiç bir zaman sevmedi.

Samsung, One UI güncellemesi yoluyla cihazlarda sistem uygulamaları reklamların kaldıracak. Bununla birlikte, bunun aylık bir güvenlik güncellemesinin parçası olup olmayacağı veya tüketicilerin önemli bir One UI güncellemesi için beklemesi gerekip gerekmeyeceği belli değil.

Çinli OEM’ler Akıllı Telefonlarında da Reklam Gösteriyor

Cihazlarının sistem uygulamalarında reklam gösteren sadece Samsung değil, Xiaomi de aynı şeyi yapıyor. Bununla birlikte, Samsung’un aksine, Xiaomi daha fazla reklam sunuyor. Şirket, kullanıcı eleştirilerinin ardından geçen yıl cihazlarında gösterdiği reklam sayısını da azalttı.

Öte yandan Samsung, Galaxy S21 Ultra ve Galaxy Z Flip 3 gibi 1.000 dolarlık birinci sınıf amiral gemisi telefonlarında bile Hava Durumu uygulamasında, Samsung Pay ve Samsung Health’te reklam gösteriyor. Akıl alır gibi olmadığını belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu