Samsung

Samsung Galaxy Z Fold 3 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Katlanır akıllı telefon hayranları uzun zamandır Samsung Galaxy Z Fold 3’ü beklemekte ve arkasında iyi bir neden var neredeyse mükemmelliğe ulaşan katlanabilir bir telefon olabilir. Samsung bu cephede henüz resmi olarak bir şey açıklamamış olsa da, son zamanlarda ortaya çıkan bazı sızıntılar, yonga setinin yanı sıra boyutla ilgili ayrıntıları ortaya çıkardı. Galaxy Z Fold 3’ün boyut olarak küçülmesi ancak daha fazla performans kazanması bekleniyor. 

Ice Universe, haberine göre Galaxy Z Fold 3 ile ilgili bazı detayları Twitter’da paylaştı. Samsung’un telefonun form faktörünü bir miktar küçülttüğü söyleniyor. Bu aynı zamanda ekranın geçen yılki Galaxy Z Fold 2’ye kıyasla daha kompakt olacağı anlamına geliyor. Kapak Ekranının şu anda 5,4 inç boyutunda olduğu ve 6,3 inç tuvalden önemli ölçüde daha küçük olduğu söyleniyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3 teknik özellikleri

Daha küçük ekranla birlikte, kompakt form faktörü, yeni Armor Frame sayesinde daha hafif bir şasiye de eşlik ediyor. Çerçevesi, her ikisi de alüminyum ve çelikten daha hafif olan titanyum veya karbon fiberden oluşacak. Bu nedenle, kullanıcılar onu taşımayı daha kolay bulabilir.

Form faktörü daha kompakt hale gelirken, performans kimlik bilgilerinin artması bekleniyor. Samsung’un Galaxy Z Fold 3’te Qualcomm Snapdragon 888 5G çip kullanacağı ve bunun 2020 modelinden en azından kağıt üzerinde üstün performans vaat ettiği söyleniyor. Galaxy Z Fold 3’ün Galaxy Z Fold 2 ile aynı maliyete sahip olması beklendiğinden Snapdragon 888’in seçimi şaşırtıcı değil .

Samsung’un ayrıca Galaxy Z Fold 3’e su geçirmezliği de dahil ettiği söyleniyor. Bu, katlanır telefonların suya ve toza dayanıklı IP derecelendirmeleriyle zor olduğu göz önüne alındığında ilginç bir gelişme. Motorola Razr serisi şu anda su hasarını önlemek için bir miktar su geçirmez kaplamaya sahiptir.

Galaxy Z Fold 3’ün yılın ilerleyen aylarında Galaxy Z Flip 2 ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Söylentiler, Samsung’un kendi S Pen’i Galaxy Z Fold 3’ü desteklemenin bir yolunu bulduğunu gösteriyor. Birçoğu, S Pen’in gelişinin yeni bir Galaxy Note phablet cihazına olan ihtiyacı ortadan kaldırabileceğini söylüyor.

S Pen’i desteklemek için Samsung’un, kendisini kalemin basıncına karşı tutacak kadar güçlü yeni bir Ultra İnce Cam (UTG) tabakası kullandığı söyleniyor. Aynı zamanda katlama işlevini de daha iyi yapması bekleniyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %