SamsungTabletler

Samsung Galaxy Tab S8’de Görmek İstenilen 5 Özellik

Galaxy Tab S7 bir yılı aşkın süredir piyasada ve artık yenilenme zamanı geldi. Samsung, Apple’ın M1 destekli iPad Profesyonelleri ile rekabet etmeyi planlıyorsa, daha iyi ve daha güçlü bir tablet bulması gerekiyor.

M1 çipinin performansına yaklaşmak çok zor gibi görünse de, Galaxy Tab S8 serisinde kullanılan işlemci ile bunu telafi edeceğine inanıyoruz. Burada, Galaxy Tab S8’de görmek istediğimiz en önemli özelliklere bakacağız.

1. Yeniden Tasarım

Galaxy Tab S7’nin üç çeşidi vardı: standart S7, daha büyük Galaxy Tab S7+ ve uygun fiyatlı Galaxy Tab S7 FE. Bu yıl Samsung’un bir Ultra varyantı için Fan Sürümü’nü çizmesini ve Galaxy S21 Ultra ile yaptığına benzer şekilde teknik özellikler bölümünde her şeyi ortaya koymasını beklemekteyiz.

Galaxy Tab S8 Ultra, en üst düzey kameraları, amiral gemisi işlemciyi, son teknoloji ekranı ve diğer her şeyi bir araya getirerek donanımdan sıfır taviz vermeli. Bu şekilde, uzman kullanıcılar, daha yüksek bir fiyata geleceğe daha dayanıklı bir tablet alabilirler.

2. Tüm Modellerde OLED Ekran

Tab S7’nin en iyi özelliklerinden biri parlak ve canlı Süper AMOLED ekranıdır. Ancak Samsung, bu ekranları daha pahalı Galaxy Tab S7+ ile sınırlandırırken, standart Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7 FE, daha düşük kaliteli TFT ekranlar içeriyordu.

Bu sefer, tüm Galaxy Tab S8 modellerinde aynı Süper AMOLED ekranı görmek istiyoruz, böylece hangi varyantı satın alırsanız alın, medya tüketimi için mükemmel olan üst düzey bir ekrana sahip olursunuz. Bu tek başına mini LED iPad Pro’ya zorlu bir mücadele verecek kadar iyi olmalı.

Sonuçta, OLED hala mini LED ekranlardan daha üstün.

3. Donanım İyileştirmeleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi Samsung, Galaxy Tab’da Qualcomm’un Snapdragon yongalarını kullandığı için Apple’ın M1 yongasıyla rekabet etmek çok zor. Ancak şirket, mümkün olan en son işlemciyi kullanarak boşluğu azaltabilir.

Artık Snapdragon 888 işlemciyi istemiyoruz. Galaxy Tab S8 performans bölümünde rekabet etmeyi planlıyorsa, 2022 için amiral gemisi mobil CPU olarak Snapdragon 888’in yerini alması gereken Qualcomm Snapdragon 898 yongasını içermesi gerekiyor.

İşlemcinin yanı sıra Samsung , tüm Galaxy Tab S8 modellerinde RAM’i artırmalı. Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7+, temel modellerde yalnızca 6 GB RAM’e sahiptir.

M1 destekli iPad Profesyonellerinin standart olarak 8 GB RAM ile geldiği göz önüne alındığında, Galaxy Tab S8 serisi, temel modellerde minimum 8 GB RAM ve daha yüksek depolama alanına sahip daha pahalı varyantlar için 12 GB RAM’e sahip olmalıdır. Bu, Galaxy Tab S8’in ihtiyacı olan meraklılar için çok görevli bir güç merkezi olmasını sağlayacaktır.

4. Arkadan Aydınlatmalı Klavye Kapağı

Samsung, kullanıcılara eksiksiz bir tablet deneyimi sağlamak için Galaxy Tab S7 için isteğe bağlı bir klavye kapağı satıyor. Bu klavyenin görünüşünü ve verdiği hissi her ne kadar beğensek de bir şikayetimiz var.

Ne yazık ki, klavyenin arkadan aydınlatması yok, yani özellikle klavye düzenine aşina değilseniz, karanlıkta yazmak bir güçlüktür. Samsung, Apple’dan kolayca not alabilir ve bu sorunu Galaxy Tab S8 için yeni bir arkadan aydınlatmalı klavye kapağıyla çözebilir.

5. Çok Daha İyi Video Kaydı

Video kayıt yetenekleri tablet kullanıcıları için birinci öncelik değil, ancak iPad Pro ne olursa olsun birinci sınıf bir kamera sistemine sahiptir. Galaxy Tab S7 yalnızca 4K/30FPS’ye kadar video kaydını destekler, bu da Snapdragon 865 yongasıyla güçlendirilmiş bir tablet için şaşırtıcıdır.

Samsung, Apple’a ayak uydurmak istiyorsa Galaxy Tab S8, minimum düzeyde 4K/60FPS video kaydını desteklemelidir. Birincil kameranın yanı sıra, selfie kamerasının kare hızını 60FPS’ye çıkarmak, kullanıcıların daha akıcı görüntülü aramalar yapmasına da olanak tanıyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu