Samsung

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Android 11 Tabanlı One UI 3.1 Güncellemesi Alıyor

One UI 3.1 güncellemesiyle birlikte Samsung, tabletlerine üretkenlik özellikleri getiriyor. Daha önce Galaxy Tab S7 serisi güncelleme ile ikinci ekran desteği almıştı. Şimdi, Galaxy Tab S6 Lite, Samsung DeX’i alıyor.

P615XXU4CUBB derleme sürümüne sahip bir güncelleme, Galaxy Tab S6 Lite kullanıcılarına sunuluyor. Güncelleme yalnızca Android 11 iyileştirmelerine dayanan en son One UI 3.1’i değil, 1 Mart güvenlik yamasını ve Samsung DeX gibi özellikleri de beraberinde getiriyor.

Farkında olmayanlar için Samsung DeX, akıllı telefonunuzu / tabletinizi bir masaüstü bilgisayar makinesine dönüştürmek için bir yazılım platformudur. Başlangıçta aksesuar olarak bir DeX Station / Pad gerekliydi. Daha sonra bir HDMI adaptörüne indirgenmiştir. Bu, kullanıcıların harici monitörlere / ekranlara bağlanmasını ve bir masaüstü deneyiminin keyfini çıkarmasını sağladı.

2019 sürümü, bir ekrana bağlamak için bir kablo gerektiriyordu. Geçen yıl Galaxy Note 20’nin piyasaya sürülmesiyle nihayet kablosuz hale geldi. Her neyse, bu, masaüstü gibi hissettiren bir kullanıcı arayüzüne sahip daha büyük bir ekranda çalışmanızı sağlar.

2020’de piyasaya sürülen Samsung Galaxy Tab S6 Lite’ın bir Exynos 9611 yonga setine sahip olduğunu unutmayın. Bu nedenle, DeX’in performansı biraz engellenebilir. Güncelleme aşağıdaki özelliklere de başka iyileştirmeler de getiriyor:

  • Yenilenmiş kullanıcı arayüzü
  • Dijital Denge ve Ebeveyn denetimleri
  • Hızlı Ayarlar’da Özel Medya Oynatıcı widget’ı
  • Tek seferlik izinler ve İzinler otomatik sıfırlama
  • Konuşmalar
  • Geliştirilmiş Stok uygulamaları (Samsung Klavye, İnternet ve daha fazlası gibi)

Güncellemeyi Kontrol Etmek için Ayarlar> Yazılım güncelleme> İndir ve kur seçeneğine gidip yeni özellikleri deneyebilirsiniz.

Ayrıca, Samsung’un bu tableti 2020’de One UI 2.0 tabanlı Android 10 işletim sistemi ile piyasaya sürdüğünü de belirtmekte fayda var, bu nedenle üç nesil yükseltme programının bir parçası olduğu için bunun için iki android güncellemesi daha bekleyebiliriz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %