Samsung

Samsung Galaxy S20 FE UI 3.1 Güncellemesi Yayınlandı

Samsung Galaxy S serisi telefonlar her zaman One UI’nin yükseltilmiş bir sürümüyle birlikte gelir. Bu yıl da Galaxy S21 serisi, One UI 3.1’i kutudan çıkardı. Şimdi, Sammobile’a göre, Samsung, Galaxy S20 FE’ye One UI 3.1 güncellemesini sunuyor.

Galaxy S serisi telefonlarla birlikte gelen One UI’nin en son sürümünü mevcut telefonlara eklemeye başlamak neredeyse Samsung’un geleneği gibi. Ve süreç, geçen yılın bütçe amiral gemisi ile çoktan başladı.

One UI 3.1 güncellemesinin Android 11 tabanlı olduğunu ve Galaxy S20 FE’nin zaten Android 11 güncellemesini paketlediğini unutmayın. Bu, One UI 3.0 güncellemesi üzerinden artan bir güncellemedir.

Kullanıcı arayüzünde pek çok değişiklik fark etmeyeceksiniz. Bununla birlikte, zaten harika olan One UI’yi daha parlak hale getirmeyi amaçlayan birkaç ince ayar ve ayrıntılı değişiklik vardır.

Özellikle, One UI 3.1 güncellemesini ilk alan Galaxy Tab S7 serisi. Galaxy S20 FE One UI 3.1 güncellemesinden bahsedersek, G781BXXU2CUB5 sürümüyle geliyor.

Şu anda birçok Avrupa ülkesinde Galaxy S20 FE model numarası SM-G781B için yayında. Spesifik olmak gerekirse, Hollanda, Belçika, Yunanistan, Romanya, İspanya, Almanya, İskandinav, Çek Cumhuriyeti, İsviçre, İtalya, Birleşik Krallık, Fransa, Slovenya, Baltık, Portekiz ve Polonya’da kullanıma sunuluyor.

İyi olan şey, güncellemenin en son Şubat 2021 güvenlik yamasını da getirmesi. En son Galaxy S20 FE One UI 3.1 güncellemesinin ayrıca bootloader’ın yeni bir sürümünü de içerdiğini bilmelisiniz.

Önceki Android 11 One UI 3.0 güncellemesi, bootloader sürümünü değiştirmedi. Ancak en son güncellemeyle birlikte, artık bootloader build v2’dir. Ayrıca, eski önyükleyici sürümüne geri dönme olasılığı da ortadan kalktı.

Peki, Galaxy S20 FE için bu One UI 3.1 güncellemesinin getirdiği tüm özellikleri merak ediyor olabilirsiniz. Özet olarak, ana ekranda Google Keşfet’i içerir.

Ayrıca, Galaxy S21 serisiyle tanıtılan üçüncü taraf uygulamalar için görüntülü arama efektlerini de ekler. Konum verilerini fotoğraflardan kaldıran bazı gizlilik özellikleri de dahildir.

Kamera kalitesinde, Galeri’de, Çoklu Pencere’de vb. Bazı iyileştirmeler var. Yaklaşık 1,7 GB boyutunda. Bu nedenle, bu güncellemeyi sabit bir Wi-Fi internet bağlantısıyla indirdiğinizden emin olun.

Her zamanki gibi, güncelleme toplu işlerde OTA aracılığıyla gönderilir. Bu, tüm Galaxy S20 FE kullanıcıları için hemen sunulmayacağı anlamına gelir. Yine de güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Bunun için Ayarlar’a gidin.

Ardından “Sistem güncellemeleri” ne gitmeniz gerekir. Oradan, “İndir ve kur” seçeneğine dokunun. Yeni bir güncelleme mevcutsa, güncellemenin indirilmesine ve kurulmasına devam edebilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %