Samsung

Samsung Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra İçin One UI 5 Güncellemesi Yayınlandı

Galaxy Note 20, artık kararlı Android 13 tabanlı One UI 5 güncellemesi alan en yeni Galaxy telefon serisidir. Bu, bugün kararlı Android 13 güncellemesini alan üçüncü seridir.

Böylece Samsung nihayet Android 13 tabanlı kararlı One UI 5 güncellemesini kitlelere sunmaya başladı. Geçen ay Samsung, en son amiral gemisi Galaxy S22 serisi için güncelleme yayınladı. Ardından, birkaç telefonun Kasım ayındaki güncelleme için uygun olduğu resmi bir sunum planı paylaştı. Ve söz verdiği gibi şirket şimdi Galaxy Note 20 için One UI 5 güncellemesini yayınlıyor.

Güncelleme ayrıca Galaxy S20 serisine ve Galaxy S21 serisine geliyor. Hepimizin bildiği gibi, Samsung bir kez piyasaya sürülmeye başladığında, bir güncelleme yayınlamayacağı neredeyse bir hafta yok. Zaten toplu güncellemeye başladığı için şirket ve Galaxy kullanıcıları için yoğun bir hafta olacak.

Galaxy Note 20 serisi için One UI 5 güncellemesi şu anda İsviçre’de kullanıma sunuluyor. Ve bunun Samsung olduğunu düşünürsek, siz bunu okuduğunuzda, güncelleme daha fazla bölgede de yayına girebilir. Galaxy Note 20 One UI 5 güncellemesi, yapı numarası N98xBXXU5GVJE ile birlikte gelir . Bu büyük bir güncellemedir, bu nedenle güncelleme boyutunun daha büyük olmasını bekleyin.

Güncelleme, bir dizi değişiklik ve yeni özellikle birlikte Ekim 2022 Android Güvenlik Yamasını da getiriyor. Yeni özelliklerden bahsetmişken, daha hızlı animasyonlar, yeni kilit ekranı özelleştirmesi, güncellenmiş kullanıcı arayüzü, güncellenmiş Stok Uygulamaları, geliştirilmiş gizlilik ve güvenlik ve daha fazlasını getiriyor. Güncelleme, tıpkı Galaxy S22 güncellemesi gibi çok uzun bir değişiklik günlüğü listesiyle birlikte geliyor .

Samsung, güncellemeleri genellikle küresel olarak kullanıma sunar; bu, güncellemenin yakında daha fazla bölgede kullanıma sunulacağı anlamına gelir. Yani bir Galaxy Note 20 veya Note 20 Ultra kullanıcısıysanız, istediğiniz zaman OTA güncellemesini alabilirsiniz. Güncellemeyi ayrıca Ayarlar > Yazılım Güncelleme > İndir ve Yükle bölümünden manuel olarak da kontrol edebilirsiniz . Güncelleme kullanılabilir olduğunda güncellemeyi indirin ve yükleyin.

Telefonunuzu en son Android 13’e güncellemeden önce, telefonunuzu yedeklediğinizden ve en az %50 oranında şarj ettiğinizden emin olun. Güncellemeyi aldıktan sonra, deneyiminizi onunla paylaşın.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %