Samsung

Samsung Galaxy M42 Bugün Görücüye Çıkıyor

Samsung Galaxy M42, 28 Nisan’da Galaxy M serisinin ilk 5G akıllı telefonu olarak görücüye çıkacak. Şirket tarafından şimdiden resmi tanıtım posterleri paylaşıldı. Yaklaşan bütçe akıllı telefonun Snapdragon 750G işlemci ile birlikte geleceği bekleniyor ve Amazon üzerinden satışa sunulacak. Şimdi, lansmandan hemen önce, cihaz Google Play Console’da daha önce sızdırılan özellikleri doğrulayacak niteliğinde.

Samsung Galaxy M42 5G Google Play Console’da

Google Play Console, a42xq cihaz koduna sahip Galaxy A42 5G akıllı telefona listelendi. Özellikle Galaxy M42 5G de aynı cihaz koduna sahip, yani a42xq. Bu da bizi Galaxy M42 5G’nin Galaxy A42 5G’nin yeniden markalanmış versiyonu olacağına inandırıyor.

Google Play Console’a göre Galaxy M42 5G gücünü Snapdragon 750G işlemci olarak bilinen Qualcomm 7225 işlemciden alacak. Bu da önceki sızıntıları destekler niteliğinde destekleniyor.

Sekiz çekirdekli 5G işlemci Adreno 619 GPU desteğine sahip olacak ve buna ayrıca 6GB RAM seçeneği eşlik edecek. Depolama kapasitesinden bahsedilmedi, ancak en azından 128GB depolama seçeneği mevcut olacaktır.

Galaxy M42 5G, özel bir One UI arayüzüne ve Android 11 işletim sistemi ile birlikte gelecek. Ekran özellikleri de Google Play Console veritabanı tarafından önerildi.

Akıllı telefon, 720 x 1339 piksel çözünürlüklü bir IPS LCD panel olacak bir HD + ekrana sahip olacak. Önceki sızıntılar 48MP birincil kamera modülüne işaret ediyordu. Ekranda su damlası tarzı bir çentik olacak.

Cihaz, 48MP birincil kamera modülüne sahip olacaktır. Bu cihazın Galaxy A42 5G’nin yeniden markalanmış versiyonu olarak geleceğini düşünürsek, ultra geniş açılı lens ve derinlik ve makro sensör dahil olmak üzere üç ek sensör bekleyebiliriz. Ayrıca cihaz, 15W hızlı şarj desteği ile 5.000 mAh bataryaya sahip olabilir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %