Samsung

Samsung Galaxy M11 Android 11 Güncellemesi Aldı

Son zamanlarda Samsung, uygun fiyatlı Galaxy A01 ve Galaxy M01 için en son One UI 3.1 cilt tabanlı Android 11 güncellemesini yayınladı. Şimdi Güney Koreli akıllı telefon, Android 11 güncellemesini Galaxy M11’e başlattı. Samsung’un yol haritasına göre, Galaxy M11’in ilk büyük işletim sistemi yükseltmesini Haziran ayında alması planlanıyor. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, güncelleme resmi olarak bir dizi yeni özelliğe sahip Galaxy M11 kullanıcıları için çıktı. 

Bu Güncellemeyi ilk alan ülke Vietnam oldu, önümüzdeki günlerde daha geniş bir güncelleme yelpazesi bekleyebiliriz. Büyük bir güncelleme olduğundan, indirme boyutu biraz büyük gelebilir. Akıllı telefonunuzu bir Wi-Fi bağlantısına bağladıktan sonra güncellemeyi yüklemenizi öneririm. En son gelen, Galaxy M11’i Nisan 2021 aylık güvenlik yamasıyla birlikte bir dizi görsel değişiklikle birlikte geliyor.

Özellikler ve değişikliklerden bahsedersek, Samsung Galaxy M11 Android 11 Güncellemesi, Özel Paylaşım, Yakında Paylaşım, Samsung Ücretsiz, Göz Rahatlığı Kalkanı, Konum verilerini kaldır, Otomatik Geçiş özelliği ve diğer birkaç özellik gibi özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca Android 11’in temel özelliklerini de kullanabilirsiniz. 

Samsung Galaxy M11 için Android 11 Güncellemesi

Görsel Tasarım

One UI Core 3.1’in görünümünü ve hissini, yeni, daha tutarlı simgelerden hızlı panel ve bildirimlerin daha akıllı organizasyonuna kadar irili ufaklı birçok şekilde yeniledik. Ortak etkileşimler için geliştirilmiş animasyonlar ve dokunsal geri bildirimlerle hareket her zamankinden daha yumuşak ve daha doğal. Ve arayüz, ister telefon, ister katlanabilir veya tablet olsun, herhangi bir cihazda en iyi deneyimi sağlamak için farklı ekran boyutlarına yanıt verir.

Geliştirilmiş Performans

Uygulamaların daha hızlı çalışması ve daha iyi performans göstermesi için One UI Core 3.1’i gelişmiş dinamik bellek ayırma ile optimize ettik. Daha iyi performans ve güç kullanımı sağlamak için arka plan etkinliklerini de kısıtladık.

Daha iyi özelleştirme

 • Dinamik Kilit ekranına yeni resim kategorileri eklendi ve aynı anda 5 kategoriye kadar seçim yapabilirsiniz.
 • Kilit ekranında, kullanım sürenizi kontrol etmek için bir widget ekleyebilirsiniz.
 • Bir duvar kağıdını ayarlarken etkileşimli bir önizleme alın.
 • Bir arama yaptığınızda veya aldığınızda bir resim veya video görmek için bir arama arka planı ekleyin.
 • Samsung Internet’te sekmeleri yeniden sıralayabilir ve kilitleyebilirsiniz.
 • Yeni simgeler ve Kilit ekranı widget’ları, rutinlerinizi bulmanızı ve kontrol etmenizi kolaylaştırır.
 • Dijital Denge’yi ayrı kişisel ve iş profilleriyle kullanın.

Geliştirilmiş özellikler

Ana ekran ve Kilit ekranı

 • Ana ekranda bir uygulamaya dokunup basılı tutarak widget ekleyin.
 • Ana ekranda veya Kilit ekranında boş bir alana iki kez dokunarak ekranı kapatın. (Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Hareketler ve hareketler’den ayarlayın.)
 • Kilit ekranında takvim, hava durumu ve müzik gibi araçları görmek için saat alanına dokunun.

Aramalar ve sohbetler

 • Bildirim panelinde konuşmaları ayrı ayrı görün. Mesajlar ve en sevdiğiniz sohbet uygulamalarıyla çalışır.
 • Kişiler’de aynı hesapta depolanan yinelenen kişileri kolayca kaldırın. Silinen kişilerin saklama süresi 15 günden 30 güne çıkarılmıştır.
 • Birden çok bağlantılı kişiyi tek bir ekrandan düzenleme yeteneği eklendi.
 • Kısa süre önce silinen mesajların 30 gün saklanması için Mesajlar’a Çöp Kutusu eklendi.

Resimler ve videolar

 • Geliştirilmiş otomatik odaklama ve otomatik pozlama ile resimleri daha hızlı çekin.
 • Resimleri ve videoları Galeri’den daha kolay görüntüleyin, düzenleyin ve paylaşın.
 • Galeri’deki yeni arama özellikleri ve kategorilerle resimleri ve videoları daha hızlı bulun.
 • Düzenlenen resimleri, kaydedildikten sonra bile istediğiniz zaman orijinal hallerine geri döndürün, böylece hiçbir fotoğrafınızı kaybetmezsiniz.

Ayarlar

 • Ayarlar, daha basit bir görünüme ve hisse sahip. Samsung hesabınız en üstte gösteriliyor ve Ana ekran ayarlarına erişmek artık daha kolay.
 • Yeni Arama özellikleriyle ihtiyacınız olan ayarları daha kolay bulun. Eşanlamlılar ve yaygın yazım hataları için daha iyi sonuçlar alırsınız ve ilgili ayar gruplarını görmek için etiketlere dokunabilirsiniz.
 • Yalnızca en sık kullanılan özellikleri sağlamak için hızlı ayar düğmeleri azaltılmıştır. Kendi özelleştirilmiş hızlı panelinizi oluşturmak için düğmeler de ekleyebilirsiniz.

Samsung Klavye

 • Giriş dillerinin sayısı 370’e çıkarıldı.
 • Metin tabanlı bir ifade girdiğinizde emoji ve çıkartma önerileri eklendi.
 • Web ve e-posta adreslerini girerken daha geniş bir boşluk sağlamak için klavye düzeni geliştirildi.
 • Sık kullanılan ayarlara erişimin daha kolay olması için Klavye ayarları yeniden düzenlendi.

Üretkenlik

 • İnternette, daha kapsamlı bir deneyim için durum ve gezinme çubuklarını gizleyebilir ve web sayfalarını hızlı bir şekilde çevirebilirsiniz.
 • Çok fazla açılır pencere veya bildirim gönderen web sitelerini engellemeniz istenir.
 • Aynı başlangıç ​​saatine sahip etkinlikler, Takvim’de ay içinde ve liste görünümlerinde birlikte görüntülenir.

Kolay medya ve cihaz kontrolü

Bildirimlerde geliştirilmiş medya paneli ile medya ve cihaz kontrolü daha kolaydır. Son kullanılan medya uygulamalarını görebilir ve oynatma cihazını hızlıca değiştirebilirsiniz. Ayrıca, Ayarlar’daki Gelişmiş özellikler menüsünde Android Auto ayarlarını da kontrol edebilirsiniz.

Günlük alışkanlıklarınızı belirleyin ve geliştirin

Geliştirilmiş Dijital Denge özellikleri, telefonunuzu veya tabletinizi nasıl kullandığınızı kontrol etmenizi kolaylaştırır ve iyi dijital alışkanlıklar oluşturmanıza yardımcı olur. Sürüş sırasında kullanımınızı kontrol edin veya yükseltilmiş haftalık raporlar aracılığıyla bir bakışta ekran sürenizdeki işleve göre haftalık değişiklikleri görün.

Herkes için erişilebilirlik

One UI Core 3, kullanımınıza bağlı olarak sizin için kullanışlı erişilebilirlik özellikleri önerir. Geliştirilmiş Erişilebilirlik kısayolu, erişilebilirlik özelliklerinin başlatılmasını ve kullanılmasını kolaylaştırır. TalkBack kapalıyken bile yazarken sesli geri bildirim almak için Klavye girişini yüksek sesle söyle özelliğini kullanabilirsiniz.

Daha güçlü gizlilik koruması

Artık bir uygulamanın mikrofonunuza, kameranıza veya konumunuza yalnızca bir kez erişmesine izin verebilirsiniz. Bir uygulamanın bir süredir kullanmadığı tüm izinler otomatik olarak iptal edilecektir. Artık uygulamalara konumunuzu her zaman normal izin açılır penceresinde görme izni veremezsiniz. Uygulamaların kullanılmadıklarında konumunuza erişmesine izin vermek için, Ayarlar’da uygulamanın konum izni sayfasına gitmeniz gerekir.

Ek İyileştirmeler

 • One UI 3.1 güncellemesinden sonra bazı uygulamaların ayrı olarak güncellenmesi gerekecektir.
 • Dual messenger kullanılarak yapılan uygulama kopyaları artık SD kart dosyalarına doğrudan erişemez. SD kart dosyalarını bir uygulama kopyasında paylaşmak için, Galeri veya Dosyalarım’daki dosyaları seçin, Paylaş’a dokunun ve ardından uygulama kopyasını seçin.

Samsung Galaxy M11 Güncelleme Adımları

Samsung Galaxy M11 kullanıcıları artık akıllı telefonlarını One UI 3.1 tabanlı Android 11 güncellemesine yükseltebilir. Şimdilik, Vietnam’da mevcuttur, eğer güncelleme bölgenizde mevcutsa, Ayarlar> Yazılım Güncellemeleri’ne giderek Yazılım Güncellemesini kontrol ettiğinizden emin olun.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %