Samsung

Samsung Galaxy A01 Android 11 Güncellemesi Aldı

Samsung Galaxy A01 Galaxy A serisinin en ucuz akıllı telefonlarından biri. Cihaz, One UI Core 2.x yazılım sürümü ile piyasaya sürüldü. Piyasaya sürüldükten bir yıldan fazla bir süre sonra, telefon ilk büyük güncellemesini almaya başladı.

SamMobile tarafından yayınlanan bir rapora göre, Galaxy A01, giriş seviyesi bir Samsung akıllı telefon, şimdiye kadarki en büyük sistem güncellemesini Android 11 tabanlı One UI Core 3.1 şeklinde almaya başladı. Cihazın güncellemeyi Mayıs ayında alması bekleniyordu. veya daha sonra, ancak şirket bunu daha erken piyasaya sürecek.

Şu anda Güney Koreli teknoloji devi, bu güncellemeyi Rusya’da A015FXXU4BUD8 donanım yazılımı sürümüyle yayınlıyor. Yeni yapı , Android 11 özelliklerini ve birkaç yeni One UI özelliğini getirmenin yanı sıra, Nisan 2021 güvenlik yamalarını da içeriyor. Çok yakında Türkiye’de de yayınlanması bekleniyor. Muhtemelen önümüzdeki hafta içi planlanıyor.

Bu telefonun güncellemeye sahip olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar> Yazılım güncelleme> İndir ve kur’a gidebilir. Güncelleme henüz gözükmüyor ise, gruplar halinde piyasaya sürüldüğü için biraz daha beklemeniz gerekebilir.

Samsung’un bu güncellemeyi önümüzdeki günlerde diğer bölgelerde yayınlamasını bekleyebiliriz. Galaxy A01 giriş seviyesi bir akıllı telefon olduğu için gelecekte Android 12 güncellemesini alıp almayacağından emin değil. Ancak bir süreliğine güvenlik yamaları bekleyebiliriz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %