Samsung

Samsung, Exynos 2200 Lansmanını Erteledi

Aralık 2021’in sonunda Samsung Exynos, 11 Ocak’ta AMD’nin RDNA2 GPU’suna sahip bir sonraki Exynos yongasını duyuracağını söyleyen bir tweet yayınladı. Tarih geçti ve markadan herhangi bir açıklama yapılmadı ve tweet de silindi. Tipster Ice Universe’e göre, Güney Koreli şirket Exynos 2200’ün lansmanını erteledi.

Samsung, farklı pazarlarda Snapdragon ve Exynos çipli amiral gemisi telefonları piyasaya sürmesiyle biliniyor. Yaklaşan Galaxy S22 serisinin bölgeye bağlı olarak Snapdragon 8 Gen 1 ve Exynos 2200 ile gelmesi bekleniyor . Bununla birlikte, şirketin Exynos 2200 destekli S22 serisini duyurup duyurmayacağı şu anda belirsiz.

Şu anda, Exynos 2200’ün gelişiyle ilgili Samsung Exynos’tan yeni bir bilgi yok. Geçen yıl Samsung, 14 Ocak’ta Galaxy S21 serisi akıllı telefonlarını tanıttı. Duyurudan iki gün önce marka, Exynos 2100 yongasını piyasaya sürmüştü. Dolayısıyla Exynos 2200 yongasının Şubat ayında resmiyet kazanması ihtimali var.

Güney Kore medyası geçtiğimiz günlerde S22 serisi için Galaxy Unpacked etkinliğinin 8 Şubat’ta düzenleneceğini bildirdi. Bu nedenle, Exynos 2200’ün S22 serisinin lansmanından önce gizlenmesi muhtemel. Raporda ayrıca S22 modellerinin satışlarının 24 Şubat’ta başlayacağı iddia edildi.

Şaşırtıcı olan, Sızıntıya göre Güney Kore, ABD, Avrupa ve Orta Doğu’ya giden Galaxy S22 serisi Snapdragon çipiyle donatılacak. Exynos 2200 varyantlarının daha sonra ve muhtemelen diğer pazarlara gelebileceğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu