Redmi

Redmi Note 9T Tanıtım Tarihi Belli Oldu

POCO’nun yeni akıllı telefonuna atıfta bulunacak olan bir tasarım ve teknik özelliklerle beraber gelmesini beklediğimiz Redmi Note 9T akıllı telefonları için yeni bilgiler gelmeye başladı. Yakın zamanda telefonun çok uygun fiyatlı bir akıllı telefon olacağı konusunda iddialar paylaşılmıştı.

POCO modeliyle bile yarışabilecek kadar uygun fiyatlı olacağı söylenen akıllı telefonun, şimdi de tanıtım tarihi belirdi. Telefonun tanıtım tarihi doğrudan Xiaomi tarafından sızdırılmış oldu.

Redmi Note 9T Ne Zaman Tanıtılacak?

Marka resmi hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımla, tanıtım tarihini gösterdi. Daha sonra paylaşımları kaldırılmış olsa da tanıtım tarihi hakkında bilgi sahibi olduk. Dünyanın en uygun 5G telefonu olacağı iddia edilen Redmi Note 9T akıllı telefonlarının tanıtımının 8 Ocak günü olacağı söyleniyor.

Paylaşımda da görülen tarih 8 Ocak olduğu için bu iddialar doğrulandı demek doğru olacaktır. Kaldırılan paylaşımda sadece bahsedilen model mi duyurulacak yoksa farklı modellerde tanıtılacak belli değil. Belki farklı modelerde da gelebilir.

Telefonun ne zaman tanıtılacağı bir yana, belli olan bazı özellikler konusunda da bilgilerimiz var. Başta yeni akıllı telefonun ekranı konusunda bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre söz konusu modelde FHD+ çözünürlük olacak. 6.53 inçlik ekranın kullanılacağı akıllı telefonda IPS LCD panel olacak ve bu da fiyatı aşağı çekecek.

Redmi Note 9T

Telefonun işlemcisi henüz belli değil ama RAM açısından 4 GB RAM kullanılacağı söyleniyor. Ek olarak belli olan diğer detay ise kameralar. Bu modelin 48 MP değerinde ana kamerası olduğu görülecek. İkinci kamera 8 MP değerinde olacak ve son olarak da 2 MP değerinde bir de derinlik algısı kamerası kullanılacak.

Fiyatının çok uygun olacağı ve 6000 mAh değerinde de geniş bir bataryasının bulunacağı söylenen akıllı telefonun, hangi ülkelerde satışa çıkacağı noktasında da bilgi yok. Yeni model hakkında beklenen tanıtım yapıldığı zaman biz de ek bilgileri paylaşacağız.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %