Redmi

Redmi K50 Pro+ Temel Özellikler Ortaya Çıktı

Son zamanlarda Redmi K50 serisi akıllı telefonlarla ilgili söylentiler dolaşıyor. Bu serinin Redmi K50, Redmi K50 Pro ve Redmi K50+ dahil olmak üzere üç modelden oluşması muhtemeldir. Şimdi, Çinli bir kaynak, merakla beklenen yeni bir varyantı gösteren Redmi K50 Pro+’nın temel özelliklerini paylaştı.

Redmi K50 Pro+ Söylenti Özellikleri

Sızıntı, Ayrıca AMOLED panelin ekran içi parmak izi sensörü ile entegre olduğu söyleniyor. Redmi K40 Pro+’ya benzer şekilde, devamının da 120Hz yenileme hızına sahip olması muhtemel.

Donanım açısından söz konusu Redmi akıllı telefonun, gücünü yakında çıkacak olan Qualcomm Snapdragon 898 amiral gemisi işlemcisinden alacağına inanılıyor. Bu çipin 5000 mAh pil ile birleştirilmesi muhtemel. Daha önceki sızıntılardan bu bataryaya 67W hızlı şarj desteğinin eşlik etmesi bekleniyor.

Kamera cephesinde, Redmi K50 Pro+, 108MP birincil kamera sensörünü sergilemek üzere tasarlanmıştır. Söz konusu cihazın arkasındaki üçlü kamera kurulumunda periskop zum lensi de yer alabilir.

Redmi K50 Serisi Lansmanı

Mevcut raporlara göre, Redmi K50 serisinin 2022’nin başlarında gün ışığına çıkacağına inanılıyor. Bazı raporlar, şirketin Çin iç pazarında Şubat 2022’de piyasaya çıkacağına işaret ediyor. Redmi K50 serisindeki standart varyantın, bu yılın amiral gemisi cihazlarına güç veren mevcut Snapdragon 888 SoC ile geleceği tahmin ediliyor. Öte yandan, raporlar Redmi K50 Pro’nun Redmi K50 Pro+’ya benzer yaklaşan Snapdragon 898 işlemci ile piyasaya sürülebileceğini gösteriyor.

Redmi K40 serisinin devamı olarak gelecek olan bu akıllı telefonların lansmanının 2022 için belirlendiği göz önüne alındığında, lansmanına hala aylar var. Önümüzdeki haftalarda veya aylarda bu cihazlardan bekleyebileceğimiz şeyler hakkında daha fazla ayrıntının ortaya çıkmasını bekleyebiliriz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu