Redmi

Redmi K40 Yakında Piyasaya Sunulacak

  • Hem Xiaomi hem de Redmi, bu ayın sonundan amiral gemisi akıllı telefonlarını piyasaya sürecek.
  • Redmi K40 serisinin sırasıyla Snapdragon 7 serisi SoC ve Snapdragon 8 serisi SoC ile güçlendirilmesi bekleniyor.

Yeni bir telefon satın almak veya Redmi K30 telefonunuzu yükseltmek mi istiyorsunuz, uzun süre beklemek zorunda kalmayacaksın. 

Redmi, yakın zamanda amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya sürecek. Bu akıllı telefonun, geçen yıl piyasaya sürülen K30 serisinin halefi olduğu iddia ediliyor. 

Bildirildiğine göre, ana şirketi Xiaomi bile aynı anda amiral gemisi telefonu Mi 11’i piyasaya sürecek.

Redmi K40 Serisinin Özellikleri Nelerdir?

Redmi’nin Xiaomi Genel Müdür Yardımcısı Lu Weibing’e, Redmi amiral gemisi akıllı telefon K40’ın, Snapdragon 7 serisi bir SoC tarafından desteklenen temel modele sahip Qualcomm işlemcilerden güç alması bekleniyor. K40 Pro sürümü, yeni Snapdragon 8 serisi SoC ile gelecek. Söylentiler de pro varyant yeni Qualcomm Snapdragon 775 SoC belirten bir model numarası SM7350 sürdürdüğünü söylüyor.

Ayrıca Redmi K40, K serisinin sembolik özelliği olan açılır ön kamera mekanizmasını büyük olasılıkla kaybedecek. Bunun yerine, selfie kamerasının ekranın sol üst kısmında olacağı anlamına gelen bir delikli bir kesim ile gelecek. Serinin OLED ekrana ve 120Hz yenileme hızı desteğine sahip olması bekleniyor.

Ne Zaman Çıkacak?

Görünüşe göre marka, sırasıyla Aralık 2019’da ve 2020’nin başlarında piyasaya sürülen Redmi K30 ve K30 Pro’ya uygulanan lansman planının aynısını takip ediyor.

Bu Redmi K40 Pro, 2021’in ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. 

Ancak Redmi K40’ın Qualcomm Snapdragon 700 serisi yonga seti ile donatılmış olduğu iddiaları doğru çıkarsa, akıllı telefon bu ay duyurulacak ancak 2021’de satışa sunulacak.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %