Redmi

Redmi Amiral Gemileri Bu Yıl LCD Ekranlardan Vazgeçecek

Xiaomi, dünya çapında uygun fiyatlı ve orta sınıf akıllı telefon segmentinde hakim markalardan biri olmuştur. Şirketin Redmi serisi, Redmi Note serisi ile popülerliğini koruyor. Şimdiye kadar üst düzey özelliklerle dolu çok sayıda Redmi akıllı telefon gördük. Şirket, daha yüksek ekran çözünürlüğüne ve yenileme hızına sahip cihazları piyasaya sürmeye devam ediyor.

Bu Yıl LCD Ekranlı Redmi Amiral Gemisi Akıllı Telefon Yok mu? Birkaç gün önce Redmi Genel Müdürü Liu Weibing, Weibo’da kullanıcılara akıllı telefonlarda AMOLED veya LCD ekranı tercih edip etmediklerini soran bir anket yaptı.

Anket sonuçları, kullanıcıların standart IPS LCD yerine akıllı telefonları için AMOLED ekrana daha eğilimli olduklarını doğruladı. Anket sonuçları, 14.000’den fazla kullanıcının, bir LCD’yi tercih eden yaklaşık 6.000 kullanıcıya kıyasla AMOLED’i tercih ettiğini ortaya koydu.

Şirket, anket sonucunu tercih ediyor gibi görünüyor ve gelecekteki Redmi amiral gemisi akıllı telefonları için AMOLED / OLED ekranları tercih ediyor olabilir. Ayrı olarak, Weibo’daki bir kullanıcı Redmi’nin Ürün Direktörü Wang Teng Thomas’a şirketin Snapdragon 870 işlemciye sahip LCD donanımlı herhangi bir akıllı telefonu piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadığını sordu. Thomas, yanıt olarak Xiaomi’nin bu yıl LCD ekranlı herhangi bir premium akıllı telefon piyasaya sürmeyi planlamadığını söyledi.
Bu, şirketin LCD paneli bu yıl amiral gemisi akıllı telefonlarından çıkarabileceğini doğruluyor. Ayrıca yanıt, Snapdragon 870 işlemcisi hakkında hiçbir şeyden bahsetmedi. Bu, yukarıda belirtilen premium Qualcomm yonga seti tarafından desteklenen üç yeni Xiaomi akıllı telefonunu gösteren son sızıntıları destekliyor. Redmi’nin kitleler için hangi amiral gemisi modellerini hazırladığı henüz belli değil. Ancak, Redmi Note ve Redmi K serisinde yeni varyantlar görmemiz muhtemel.

Bu serilerin her ikisi de üst düzey özelliklerle donatıldığından, Xiaomi’nin gelecekteki modellerde bir AMOLED / OLED panel kullanmasını bekleyebiliriz. Xiaomi, akıllı telefonları için zaten bir OLED ekran kullanmaya başladı. Redmi 10X ve Mi 11 serisi, OLED ekrana sahip markanın en yeni teklifleridir. Redmi 10X’te bir OLED panelinin bulunması, markanın sadece amiral gemisi Redmi telefonlarını değil, aynı zamanda LCD ekranı olmayan orta sınıf birimleri de tanıtacağının bir göstergesi.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %