Redmi

Redmi 9T’nin 8 Ocak’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor

Xiaomi’nin Redmi 9 serisinde bir başka telefon daha çıkaracağı söyleniyor. Raporlara göre, Redmi 9T 8 Ocak’ta piyasaya sürülebilir. Spekülasyonlar, 9T’nin Hindistan’da Redmi 9 Power olarak piyasaya sürülen Redmi Note 9 4G’nin yeniden markalanmış bir versiyonu olacağı yönündedir. Redmi 9T dışında Xiaomi, 2021’in ilk yarısında Mi 11, Mi 10i ve daha fazlasını piyasaya sürebilir.

Ayrıca, Xiaomi’nin 2021’in ilk yarısında küresel pazarda dokuz telefon piyasaya süreceğini açıkladı. Listede Redmi 9T ve Redmi Mi 11 serisi yer alacak.

Birkaç gün önce Redmi 9T, birkaç sertifika web sitesinde de listelendi. Telefon, M2010J19ST model numarasını taşımaktadır. Model numarasının ayrıca Tayland’ın NBTC ve Malezya’nın SIRIM sertifika web sitelerinde listelendiği bildirildi. Listeler, cihazın teknik özellikleri ve özellikleri hakkında herhangi bir ayrıntı açıklamadı, ancak bazı raporlar, telefonun Çin’de piyasaya sürülen Redmi Note 9 4G’nin sadece yeniden markalanmış bir versiyonu olduğunu ima etti.

Redmi 9T beklenen özellikler;

Akıllı telefonun 6.53 inç tam HD + (1.080×2.340 piksel) ekranla gelmesi muhtemel. Qualcomm Snapdragon 662 SoC ile 4GB’a kadar RAM ve 128GB depolama alanıyla güçlendirilebilir. Bununla birlikte, farklı bir rapor, Redmi 9T 5G’nin MediaTek Dimensity 800U 5G SoC ile gelebileceğini ileri sürdü. Şirketin Mediatek işlemcisi mi yoksa Snapdragon Qualcomm işlemcisi mi tercih edeceği net değil.

Halihazırda Çin’de piyasaya sürülen ve Hindistanda Redmi 9 Power olarak piyasaya sürülen Redmi Note 9 4G’nin yeniden markalanmış versiyonu olarak adlandırılıyor. Raporlar doğru çıkarsa, Redmi 9T birincil 48 megapiksel lens, 8 megapiksel ultra geniş kamera ve 2 megapiksel makro kamera içerebilir. Ön tarafta, özçekimler için 16 megapiksel kamera olabilir. Telefon, 18W hızlı şarj desteği ile gelebilecek 6000 mAh pil kullanabilir.

Yukarıda paylaşılan tüm bilgiler spekülasyonlara dayanmaktadır. Xiaomi tarafından resmi bir açıklama gelmedi.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %