Redmi

Redmi 9 MIUI 12.5 Güncellemesi Yayında

İki ay önce Redmi 9, Android 11 güncellemesi olan ilk büyük işletim sistemi yükseltmesini aldı, ancak güncelleme MIUI 12’ye dayanıyor. Şimdi ise şirketin Redmi için en yeni skin MIUI 12.5 güncellemesini yayınlamaya başladığı haberi geliyor. Yeni güncelleme, bir dizi yeni özellik, iyileştirme ve güncellenmiş güvenlik yaması ile öne çıkıyor.

Redmi 9’daki en son güncelleme, V12.5.1.0.RJCMIXM yazılım sürümü ile geliyor, büyük bir güncelleme olduğu için normal güncellemelerden daha büyük boyuta sahip. Küresel kararlı bir güncellemedir ve halihazırda devam eden bir aşamadadır, önümüzdeki birkaç gün içinde Türkiye Kullanıcılarına da ulaşacaktır. Xiaomi ayrıca aylık güvenlik yaması sürümünü Temmuz 2021’e yükseltti. Sadece bu değil, aynı zamanda akıllı telefona bir dizi kullanışlı özellik de getiriyor.

Redmi 9’daki Android 11 güncellemesi, geliştirilmiş hareket tepkisi, 20 kat daha hızlı oluşturma, Xiaomi bulut uygulamasında bulunan konum bilgileri gibi özelliklerle birlikte diğer bazı özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca Notes uygulamasına, karalama ve eskiz için yeni araçlar, dinamik düzenler, hareket kısayolları ve daha fazlası gibi değişiklikler getiriyor. Açıkçası, kullanıcılar Android 11’in temel özelliklerini de kullanabilirler.

Redmi 9 için MIUI 12.5 Güncellemesi – Değişiklik Günlüğü

[Sistem]

 • Yeni: Hareketlere yanıt artık anında.
 • Yeni: 20 kat daha fazla işleme gücüyle artık ekranınızda görebileceklerinizin çok az sınırı var.
 • Yeni: Özel cihaz modeli ayarlarıyla, yükseltmeden sonra herhangi bir telefon daha hızlı hale gelir.
 • Optimizasyon: MIUI daha hafif, daha hızlı ve daha dayanıklı hale geldi.
 • Android Güvenlik Yaması Temmuz 2021’e güncellendi. Artan sistem güvenliği.

[Notlar]

 • Yeni: Karmaşık yapılarla zihin haritaları oluşturun.
 • Yeni: Karalama ve eskiz için yeni araçlar.
 • Yeni: Konturları otomatik olarak ayarlamak için bir çizime basın ve basılı tutun.
 • Yeni: Hareket kısayolu artık her yerde notlar, görevler ve alıntılar oluşturmanıza olanak tanır.
 • Yeni: Alıntılar, metni, URL’leri ve görüntüleri birkaç basit dokunuşla Notes’a kaydeder.
 • Yeni: Dinamik düzenler, Notes’taki tipografiyi yeni bir düzeye getirir.
 • Yepyeni Notlar.

Redmi 9 MIUI 12.5 Güncelleme

Xiaomi her zaman yazılım güncellemelerini aşamalı olarak yayınlar ve Redmi 9 için MIUI 12.5 güncellemesi aynı yolu takip eder. Dolayısıyla güncellemenin her cihaza ulaşması biraz zaman alabilir. Ayarlar uygulamasında yazılım güncellemelerini bir kez kontrol etmenizi öneririm. Bazen olduğu gibi, güncelleme bildirimini almadığımızda ve bu durumda, Ayarlar > Telefon Hakkında > MIUI Güncellemesi’ne giderek manuel olarak kontrol edebilirsiniz  . Redmi 9’unuzu hemen MIUI 12.5’e güncellemek istiyorsanız, zip dosyalarını kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu yükseltmeden önce, bir yedek almanızı ve cihazınızı en az %50 oranında şarj etmenizi öneririm. Kurtarma zip Redmi 9’u yandan yüklemek için, özel Kurtarma’dan flaş edebilirsiniz.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra, kullanmaya başlamadan önce Redmi 9’unuzu yeniden başlatın. Bu kadar.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %