Realme

Realme 3 Pro Android 11 Realme UI 2.0 Güncellemesi Yayınlandı

Realme 3 Pro, Oppo’nun kardeş markası Realme’nin en çok satan telefonlarından biridir. Akıllı telefon 2019 yılında Android Pie 9.0 işletim sistemi ile duyuruldu. Geçen yıl, Realme UI tabanlı Android 10 şeklinde ilk büyük yükseltmesini aldı. Cihazın Realme UI 2.0 tabanlı Android 11 güncellemesini de alması planlanıyordu, yeni güncelleme Haziran ayından bu yana test aşamasındaydı. Bugün şirket nihayet Realme 3 Pro için kararlı Realme UI 2.0 tabanlı Android 11 güncellemesini yayınladı.

Güncelleme, Realme 3 Pro’da RMX1851EX_11.F.05 yazılım sürüm numarası ile birlikte geliyor. Realme 3 Pro kullanıyorsanız ve Realme UI 2.0 tabanlı Android 11’e güncelleme yapmak istiyorsanız, aşamalı yayımlandığı için biraz bekleyebilirsiniz.

Özellikler ve değişiklikler hakkında konuşmak gerekiyorsa, güncelleme, Realme UI 2.0 tabanlı Android 11  işletim sistemine güncelleme yapıldıktan sonra yeni AOD’ler, bildirim paneli, güç menüsü, yenilenen ana ekran UI ayarları, gelişmiş karanlık mod ve daha fazlası gibi özelliklerle birlikte geliyor  . Güncelleme, diğer iyileştirmelerin yanı sıra aylık güvenlik düzeltme ekini de artıracak. Burada tam değişiklik günlüğünü kontrol edebilirsiniz.


Realme 3 Pro Android 11 güncellemesi – Değişiklik günlüğü

sistem

  • Sistem performansını optimize eder ve sistem kararlılığını artırır.

Kablosuz

  • Wi-Fi kanallarında daha güçlü sinyal ile Wi-Fi performansını artırır.

Kamera

  • Portre modunda arka kamerayı kullanırken Kamera uygulamasının donmasına neden olabilecek bir sorunu giderir.
  • Ön kameraya geçtiğinizde, el fenerini açtığınızda ve ardından başka bir çekim moduna geçtiğinizde Kamera uygulamasının donabileceği bir sorunu giderir.
  • Açık havada parlak ışıkta seri fotoğraflar çekerken Kamera uygulamasının kekemelik sorunu giderir.

gerçek kullanıcı arayüzü

  • Misafir modunda arama kutusu ve gezinme düğmelerinin çakışmasına neden olan bir sorunu düzeltir.
  • Bölünmüş ekran görünümünden Son Kullanılanlar ekranına geçtiğinizde, uygulamaların Son Kullanılanlar ekranında yanlış yerde görünmesine neden olan bir sorunu düzeltir.

Uygulamalar

  • Oyunlarda sesli sohbeti açıp kapattığınızda ortam sesinin kaybolmasına neden olabilecek bir sorunu düzeltir.

Güvenlik

  • Sistem güvenliğini artırmak için Ağustos 2021 Android güvenlik düzeltme ekini entegre eder.

Realme 3 Pro kullanıcıları artık telefonlarını Android 11 yazılım yükseltmesine yükseltebilir. Büyük bir yükseltme olduğu için normal OTA güncellemelerinden daha büyük bir dosya boyutuna sahip. Daha önce de belirtildiği gibi, Realme UI 2.0 güncellemesini zamanında almak için akıllı telefonunuzun en son sürümde güncellenmesi gerekir.

Realme 3 Pro kullanıyorsanız, yeni güncellemeyi birkaç gün içinde alacaksınız. OTA bildirimini almadığımız zamanlar olabileceğinden, daha yeni güncellemeleri kontrol etmek için Ayarlar > Yazılım Güncellemeleri’nde yeni güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. Güncelleme olmaması durumunda, birkaç gün içinde alırsınız.

Akıllı telefonunuzu güncellemeden önce önemli verilerinizin yedeğini  aldığınızdan ve akıllı telefonunuzu en az %50 oranında şarj ettiğinizden emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu