PUBG New State

PUBG New State Toplam Oyuncu Sayısı

Krafton’ın son oyunu olan PUBG New State, en çok beklenen mobil battle royale oyunlarından biriydi. Küresel lansmanının yapıldığı gün, oyun oyuncu tabanından çok büyük bir tepki aldı.

Yalnızca Google Play Store, oyunun piyasaya sürüldüğü gün 1 milyondan fazla indirme kaydetti. Oyuncu tabanı o zamandan beri sadece sağlıklı bir oranda artıyor ve oyun titrek bir küresel lansmana sahip olmasına rağmen oldukça popüler. Oyun, hem iOS hem de Android platformlarında yaklaşık 20 milyon oyuncuya sahip.

Krafton Inc tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre, PUBG New State 15 Kasım 2021’de 20 milyonun üzerinde indirmeyi aştı. Battle Royale oyunu, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri dahil 165’ten fazla ülkede Play Store’daki oyunlarda bir numara oldu. Amerika, Japonya ve Almanya.

PUBG New State’in baş yapımcısı, oyunun erken başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve şunları söylemek zorunda kaldı:“Oyunun erken başarısı, dünya çapındaki oyuncularımızın coşkusu ve desteği olmadan mümkün olamazdı. PUBG New State ile mobil battle royale oyunları için yeni bir standart belirleyen etkileyici bir deneyim yaratmaya çalıştık. Gelecekteki güncellemelerimiz için, oyunun kararlılığını, optimizasyonunu ve oyun deneyimini geliştirirken yeni, eğlenceli özellikler oluşturmak için çaba harcamadan çalışacağız.”


PUBG New State’in erken başarılı olma nedenleri

PUBG New State’in devam filmleri başarıya katkıda bulundu. Devam filmleri iyi performans gösterdi ve hayranlar, aynı yaratıcılar grubu tarafından başka bir oyunun piyasaya sürülmesi konusunda doğal olarak heyecanlandılar. Ancak, geliştiricilere daha önce sunduklarından daha iyi bir ürün sunmaları için büyük bir baskı uyguladığı için iki ucu keskin bir kılıç olabilir.

Bu, küresel lansmandan önce bu beklentiyi oluşturmaya katkıda bulunan bir faktördü. Ancak geliştiriciler, tüm hayran kitlesi tarafından sevilen bir oyun sundu. Küresel lansman biraz titrek oldu, ancak geliştiriciler hemen güncellemeleri yayınladı ve bu da birçok sorunu düzeltti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu