Pubg Mobile

PUBG Mobile Yeni hile önleme sistemi bu hafta 1.354.783 hesabı yasakladı

Mobil oyun battle royale’in öncüsü olan PUBG Mobile, son iki yıldır sürekli ve hızlı bir şekilde büyüyor. Oyun hem indirme hem de gelir anlamında her geçen gün yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Oyun aynı zamanda profesyonel oyunculara ve takımlara becerilerini en üst aşamada sergileme fırsatı sunan gelişen bir espor ekosistemine de sahip. PUBG Mobile, Mayıs 2021’de 258 milyon dolar kazandı.

Bununla birlikte, oyun çevresinde gerçekleşen tüm bu mükemmel şeylerle birlikte, PUBG Mobile, oyun içinde haksız bir avantaj elde etmek için üçüncü taraf yazılımları kullanan bilgisayar korsanları ve dolandırıcılar şeklinde sayısız engelle yüzleşmek zorunda kaldı.

PUBG Mobile anti hile raporu

Buna karşı koymak için PUBG Mobile geliştiricileri , hileye karışan hesapları tespit eden ve yasaklayan bir hile önleme sistemi geliştirdi. Bununla birlikte, yetkililer, yasal oyuncuların oyun içinde hile yapanları bildirmelerine izin veren bir BanPan girişimi başlattı. Geliştiriciler ayrıca, yasaklanan hesapların sayısını ve kullanılan hile türlerini ayrıntılı olarak gösteren haftalık raporlar yayınladı.

Bu hafta (yani, 4 Haziran – 10 Haziran 2020), PUBG Mobile, hile nedeniyle toplam 1.354.783 hesabı kalıcı olarak yasakladı. Bu hafta yasaklanan hesapların sayısı geçen haftaya göre keskin bir şekilde arttı ve %40 gibi büyük bir artış gösterdi.

PUBG Mobile Kademe olarak yasaklanma yüzdesi

1.) Bronz (%20)

2.) Gümüş (%6)

3.) Altın (%6)

4.) Platin (% 10)

5.) Elmas (19%)

6.) Taç (%23)

7.) As (%15)

8.) Fatih (%1)

Bu haftanın verileri, önceki haftalara kıyasla farklı bir eğilim gösterdi. Bu hafta hesapların çoğu, orta seviyenin üzerindeki kademelerde (yani Platinum’dan As’a) yasaklandı. Bu gelişme, yeni hile yazılımının kullanımına yönelik ipuçları veriyor.

Bu Hafta Kullanılan Farklı Hile Türleri:

1.) Karakter Modelinin Değiştirilmesi (%45)

2.) Hız Hackleri (%10) (Hızlı Koşma, Hızlı araba)

3.) Alan Hasarının Değiştirilmesi (%10)

4.) Otomatik Hedefleme (%9) (AIMBOT)

5.) X-Ray Görüşü (%8) (Duvar içi Görüş)

6.) Çeşitli Hackler Diğerleri (%13)

“Karakter modelinin değiştirilmesi”ndeki bir artış, oyuncuların oyun içi karakterlerini değiştirmelerine izin veren yeni bir tür hileyi gösterir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %