Pubg Mobile

PUBG Mobile Ban Sebepleri Nelerdir ?

Geçen ay, battle royale oyunu PUBG veya PlayerUnknown’s Battlegrounds, Çeşitli hile kullandığı için yaklaşık 50.000 hesabı yasakladı. Birkaç gün önce, esport şirketinin oyun sırasında yetkisiz yazılım programı kullanmaları nedeniyle dört profesyonel oyuncuyu yasakladığını bildirdi. PUBG oyuncularının çoğu oyuna giriş yapar ve şartlar veya oyunun kurallarından geçmeden oyunu oynamaya başlar.


Hal böyle olunca yasaklanan kullanıcılar neden yasaklandığı konusunda fikir sahibi olmazlar. Aslında oyun kurallarında açık bir şekilde oyuncuların nasıl davranacağı, nelerden uzak duracağı açık bir şekilde yazar.

Ban sebebi sayılan ve uzaklaştırma sebebi sayılan kural ihlallerini sizler için derledik. Bu derlemenin tamamı Pubg Mobile resmi kurallarından alınmıştır. Oyun oynarken kaçınmanız gereken davranışları maddeler halinde sizler için ayıkladık.

PUBG Mobile Facebook Arkadaş Silme

1. PUBG Mobile Üçüncü taraf programları kullanma

PUBG Corp tarafından izin verilmeyen ve adil olmayan oyun oynamayı teşvik eden herhangi bir program kullanıyorsanız, kalıcı oyun yasağı gibi önemli cezalar söz konusu olabilir. Bunlara örnek verecek olursak; GFX araçları, Hile Araçları, bunlar oyunun Config dosyalarına etki ettiği için süreksiz uzaklaştırma ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

PUBG Mobile Yetkisiz donanım aygıtlarını kullanma

PUBG, şirket tarafından izin verilmeyen belirli bir aparatlarla fare, yada klavye kullanmak mobil oyun denetleyicisi gibi üçüncü taraf donanım cihazlarının kullanılmasına izin vermez. Bu tür bir donanımı kullanmanız veya tanıtmanız durumunda, PUBG size karşı yasal işlem de yapabilir. Kalıcı engelleme uygulayabilir. Örnek olarak; Piyasada satılan Cep telefonları, tabletlerine klavye, fare takılması için Üretilen aparatlar.

PUBG Mobile Oyun verilerini kurcalamak

Oyun verilerinin yani oyun dosyalarını (.ini dosya formatı) değiştirilmesi telif hakkı yasalarını ihlal eder. Bu oyun sistemi tarafından tespit edilirse kalıcı bir engelleme ile karşılaşılabilir. Buna örnek olarak; 90 FPS desteklemeyen cihazlara .ini dosyaları yükleyerek 90 FPS kilidini açmak dosyaları değiştirmek.

PUBG Mobile Oyununuza fayda sağlamak için sunucu ve istemcide kurcalamak

Paket verilerinin ve sunucuların değiştirilmesi oyun hizmetlerine müdahale eder ve ayrıca şirketin telif hakkı yasalarının ihlal edilmesine yol açar.

PUBG Mobile Oyunun güvenlik açıklarından yararlanma

Oyun sırasında herhangi bir hata veya aksaklıkla karşılaşırsanız ve haksız avantaj elde ederseniz, ağır cezalardan sorumlu olacaksınız. Ayrıca savaş puanları ve edinilen diğer öğeler hesabınızdan kaldırılacaktır.

PUBG Mobile Irk, cinsiyet ve milliyete göre saldırgan kelimeler kullanmak

Sınıflarına, cinsiyetlerine veya milliyetine bakılmaksızın tüm oyunculara saygı duymak önemlidir. İhlale yakalanan herkes ağır bir ceza ödeyebilir.

PUBG Mobile Rahatsız edici takma adlar kullanmak sizi yasaklayabilir

Diğer oyuncuların duygularını veya duygularını teşvik eden veya bunlara zarar verebilecek herhangi bir saldırgan kelimeyi takma adınız olarak kullanmak yasaktır ve PUBG size karşı gerekli önlemleri alabilir. Takma ad, müstehcen içerik veya oyunun ticari markasını veya telif hakkını ihlal eden herhangi bir kelime içermemelidir.

PUBG Mobile Ekip üyelerini öldürmek

Oyunda dost ateşine izin verilmez. Kendi ekip üyelerinizi defalarca ve kasıtlı olarak öldürmekten suçlu bulunmanız durumunda ceza verilebilir.

PUBG Mobile Oyunda diğer oyuncuları takip etmek

Standart oyuna müdahale etmek için diğer oyuncuları sürekli takip etmek yasa dışıdır. Oyun içi gruplaşmak ve gruplaşıp rakip oyuncuları öldürmek ban sebebidir.

PUBG Mobile Başkalarının kişisel bilgilerini paylaşmak

Başkalarının kişisel bilgilerini herkese açık olarak veya herhangi bir üçüncü taraf ajansla paylaşmak veya yayınlamak gizlilik yasasını ihlal eder.

PUBG Mobile Maç sonuçlarını değiştirmek veya manipüle etmek için adil olmayan yöntemler kullanmak

Nakit, mal ve / veya hizmet karşılığında maç sonuçlarının düzeltilmeye çalışılmasına izin verilmez. Yakalanırsa, ağır ceza uygulanacak ve oyuncular aldıkları tüm eşyaları kaybedecek.

Başkalarının PUBG hesaplarını hacklemek

Başkalarının hesaplarını rızaları olmadan veya yetkisiz bir şekilde kullanmak, oyundan yasaklanmanıza neden olabilir.

PUBG hizmetini olumsuz etkileyebilecek her türlü eylem

Davranış kuralı ayrıca oyuncular veya hizmet üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olan herhangi bir faaliyetin de cezadan sorumlu olduğunu beyan eder.

PUBG Mobile Oyun hizmeti hakkında yanlış söylentiler yaymak

Şirket tarafından resmi olarak açıklanmamış bilgileri yayarak diğer oyuncuları yanıltmak da yasaktır ve oyuncular arasında kafa karışıklığı yaratabilir.

PUBG’nin önceden onayı olmadan oyun hizmetiyle herhangi bir kar elde etmek

Ayrıca, PUBG Corp.’un önceden izni olmadan hizmeti kullanarak kazanç elde etmenize veya kar elde etmenize izin verilmez.

PUBG Mobile Tarafından İzin Verilmeyen UC Satın Alımları.

Bu konuda PUBG mobile sürekli olarak forum, facebook sayfasından sürekli olarak uyarılarda bulunmakta. Piyasada bu tarz yasadışı UC satan kişiler epeyce fazla. Ucuz olarak aldığınız UC’lar sistem tarafından kesinlikle tespit ediliyor ve Oyun içi UC alımlarda yasadışı aldığınız UC miktarlarını kesene kadar Resmi satın aldığınız UClardan kesiyor. Ve sonunda yasaklama veya engelleme ile sonuçlanıyor. Bu tarz satın alımlardan uzak durulması gerekiyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
1
Zor
1
İlginç
2

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %