Pubg Mobile

Pubg Mobile 1.8 GFX Tool Ayarları

Merhaba arkadaşlar; Geçtiğimiz günlerde çok beklenen Pubg Mobile 1.8 Güncellemesi nihayet yayınlandı. Bir çok yeni özelliklerin yanı sıra Oyun grafiklerinde de bir çok iyileştirme yapılması oyuncular tarafından memnuniyetle karşılandı. PUBG mobile düşük performanslı cihazlar için yeni bir grafik ayarı getirdi. Akıcının bir altı olacak ayar oyuncuların FPS düşüşleri ve lag ve bugları en aza indirecek.

Pubg Mobile yeni bir güncelleme aldığında GFX tool ayarları sıfırlanır ve eski ayarlar geçerliliğini yitirmiş olur. Hal böyle iken ayarları baştan yapmamız gerekiyor. Aşağıdaki ayarlar Pubg Mobile 1.8 Güncellemesi ile tam uyumludur.

GFX Tool, oyuncuların PUBG Mobile için tam HD grafiklerin, 60 fps’nin ve diğer grafik ayarlarının kilidini açmasına yardımcı olan bir üçüncü taraf uygulamasıdır. 

Düşük ve orta seviye telefonlarda grafik ayarları Orta Yüksek ve ya Yüksek Aşırı yüksek seçenekleri mevcut. Bu demek oluyor ki Cihazınız 60 FPS kare hızı verememektedir. Bu uygulama ile Cihazınızı zorlayarak 60 FPS değerine çıkarmamızı sağlıyoruz. Yani Aşırı Seçeneğini çıkarmamıza yarıyor.

  1. Görselde GFX tool Ayarı yapılmamış Pubg Mobile Grafik seçeneklerini görmekteyiz. Kare hızı Aşırı yüksek seçeneğinde cihazımız bu durumda 40 ila 50 Arası kare hızı alabilir.

2. Görselimizde ise GFX Tool Ayarları yapılmış bir şekilde görmekteyiz. Kare hızı Aşırı yüksek seçeneği mevcut, artık cihazımız 55-60 FPS kare hızı alacaktır.

  1. Videomuzda görüldüğü üzere GFX tool Ayarları yapılmamış bir şekilde oynanmaktadır. Kare hızı dalgalanmaları bariz bir şekilde yaşanmakta olduğu görülmektetir.

2. Videomuzda görüldüğü üzere GFX tool Ayarları yapılmış bir şekilde oynanmaktadır. Kare hızı dalgalanmalarının görülmediği bariz bir şekilde ortada.

Sonuç olarak; Cihazımız orta alt seviye bir cihaz ise mümkün mertebe GFX tool aracını kullanmayı öneriyorum. Çünkü; Yüksek ve Aşırı yüksek seçeneklerinde oynadığımız zaman FPS değer düşük ve düşüşler yaşadığından oyun akıcılığını kaybediyor ve oyundan daha az zevk alma hissi doğuyor.

NOT; GFX Tool kullandığını zaman cihaz aşırı ısınır ve uzun vadeli oyunlarda işlemci ve grafik işlemcini zarar görebilir. Mümkün oldukça cihazınızda aşırı ısınma hissettiğinizde 5-10 dakika oyuna ara verip tekrardan oynamaya devam etmelisiniz.

GFX tool Ayarları Şu şekilde olmalıdır.

Bu ayarlar Mobile Pubg Sürümünün 1.8

1.8.x Global sürümü içindir. Mobile Pubg güncellendikçe uygulamada güncellenecektir. Uygulama her güncellendiğinde yine sitemizden güncel ayarları yapabilirsiniz.

İlk olarak üsteki 1. resimde görüldüğü gibi 1.8.X(Global) Sürümünü seçiyoruz ve ardından ACCEPT diyoruz. Bir üstündeki bağış kısmı 2 Dolar olarak gözüküyor Bağışta bulunmak istemiyorsanız Çubuğu sola doğru çekin ve ACCEPT Tıklıyoruz. Android 11 Sürümü kullanıcıları için sizden İzin isteyecek ve Special permission is required yazısına OK diyoruz. Ardından Bu Klasörü kullan Tıklıyoruz. GFX Tool Uygulaması data dizinindeki dosyalara erişmek istiyoruz. Yazısına İZİN VER Diyoruz. En üsteki 2. Resme dönüyoruz, Ayarları 2. ve 3. Resimlerdeki gibi yapıyoruz. Ardından RUN Game Tıklıyoruz ve oyuna giriyoruz. Artık 60 FPS almanız gerekecek.

Oyun için Grafik ayarlarını değiştirdiğiniz taktirde ayarları baştan yapmak zorunda kalırsınız.

Üstteki ayarların tamamı düşük seviye ve orta seviye cihazlar için EN ideal ayarlardır. Daha fazla ayarlar ile oynarsanız istenilen performansı vermeye bilir.

Genel de PUBG Mobile Güncellemesi yayınlandıktan bir kaç gün sonra 3. Taraf yapımcı GFX Tool Güncellemesini yayınlamakta, Ayarlarımız bahsettiğimiz gibi olacaktır.

GFX TOOL 1.8 İndir

Download

Kırmızı ile işaretlediğim alanlar en önemli yerlerdir. Ayarların o şekilde olması sizin için daha fazla verim almanıza olanak tanıyacaktır.

Resolution: Yani ekran çözünürlüğü bu ayar varsayılan da yani Default da kalmasını öneriyorum ama siz çözünürlüğü düşürdüğünüz taktirde daha iyi verim alabilirsiniz. Not çözünürlüğü düşürdüğünüz taktirde oyun içi grafik kalitesinde azalma olacaktır.

Graphics: Buradaki oyun içi grafik kalitesini ayarlayacağız. Benim tercihim Smooth HD hem oyun içi grafikleri bozmadan hem telefonu yormadan kullanılacak bir ayardır. Eğer oyun içi iyileşme olmadıysa bunu Smooth’a çekebilirsiniz.

FPS: Oyun içi saniye başına kare hızı anlamına gelen bir ayardır. 60 FPS yapıyoruz düşük olmaması gerekmektedir.

Anti-aliasing: Disable de olacaktır. Kenar yumuşatma anlamına gelmektedir. Oyuniçi objelerin daha net bir şekilde görünmesini sağlayacaktır 2x veya 4x olması telefonunu yoracak ve ısındıracakdır.

Styles: Classic veya colorful da kalmasında sakınca yoktur. Diğer ayarları yapmanız durumunda telefonunuz yavaşlayabilir

Shadows: Gölgeler anlamına gelir oyun içi gölgeleri kapatır. Disablede kalacaktır.

Diğer ayarların tamamı Disable de kalacaktır. Ayarların tamamı bittikten sonra Bağış çubuğunu en sola çekin ve ACCEPT tıklayın hepsi bu kadar.

NOT: Kesinlikle oyun içinden Grafik ayarları değiştir meyiniz değiştirdiğiniz taktirde bu işlemleri baştan yapmak zorunda kalacaksınız.

Ayarlarla ilgili sorunlarınızı yorumlar kısmına bırakarak Yöneticilerimiz tarafından sizlere daha hızlı çözüm sunmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu