OnePlus

OxygenOS 12 Çıkış Tarihi, Uygun Cihazlar, Beklenen Özellikler

Android telefonlar için bir sonraki büyük güncelleme, Android 12 olduğunu herkes bilmekte. Ve Google’ın resmi Android 12 kullanıma sunma planına göre, yakında piyasaya sürülecek. Android 12’nin piyasaya sürülmesi yaklaşırken OnePlus, OxygenOS 12 üzerinde de çalışıyor. Evet, OxygenOS 12, OnePlus cihazları için Android 12 tabanlı bir sonraki güncellemedir. Sadece birkaç ay kaldığı için OxygenOS 12 çıkış tarihi, uygun OnePlus telefonlar, beklenen özellikler ve daha fazlasıyla karşınızdayız.

OnePlus’ın OxygenOS’u, stok benzeri deneyimi korurken özelleştirmesi nedeniyle muhtemelen çoğu kullanıcı için favori işletim sistemiydi. Ancak OnePlus’tan One UI’ye benzer UI’yi değiştirmek için yapılan büyük çağrıdan beri artık aynı şeyi söyleyemeyiz. Ve Android 12 işaretleri büyük UI değişikliklerden biri, biz OnePlus gelen iyi haberler bekleyebilirsiniz. Evet, yeni Malzeme tabanlı kullanıcı arayüzü, OxygenOS 12’de de olumlu bir unsur olabilir.

Oxygen OS 12 ile işler OnePlus hayranlarının lehine olacak. Android 12 tabanlı Oxygen OS 12 yüklü OnePlus telefonlara pek çok özellik ve büyük değişiklikler gelmesini bekliyoruz. Bir OnePlus telefonunuz varsa ve OxygenOS 12’nin telefonunuz için çıkıp çıkmayacağını bilmek istiyorsanız, aramanız burada sona eriyor. OxygenOS 12 çıkış tarihini ve beklenen özellikleri de paylaşıyor olacağız.

OxygenOS 12 Çıkış Tarihi

OnePlus, Google ile ortaklık kurdu ve OnePlus 9 Pro için Android 12 geliştirici önizlemesini yayınladı . Ancak, stok Android 12’nin yalnızca birkaç özelliğini içerir. Google sürüm planına göre Android 12, Ağustos ve Eylül aylarında bir yerlere geliyor. Ve önceki Oxygen OS sürümlerinin geçmişine bakıldığında, Android 12 sürümünden sonraki bir ay içinde geliyor. Bu, OxygenOS 12’nin Ekim 2021’de piyasaya sürüleceği anlamına geliyor . Açıkçası, OnePlus ilk önce OnePlus 9 serisi olan en son amiral gemisi telefonu için OxygenOS 12’yi piyasaya sürecek.

Bunun, Android 12 resmi sürümü ve OnePlus test oluşturma performansı gibi farklı faktörlere göre değişebilen beklenen bir çıkış tarihi olduğunu unutmayın. Şimdi uygun OnePlus telefonlar için bir sonraki bölüme geçelim.

OxygenOS 12 Uygun Cihazlar

OnePlus telefonunuzda mevcut olmayacaksa, Oxygen OS 12’nin tüm bilgilerini gözden geçirmenin bir anlamı yoktur. Bu nedenle, OxygenOS 12 destekli telefonların listesini öğrenmeye istekli olmalısınız. Yorum kısmında ve sosyal medyada en sık karşılaştığımız sorudur.

Bu yılın başlarında, OnePlus, OnePlus cihazları için güncelleme politikasını revize etti ve bu yeni politikaya göre revize edilmiş OxygenOS 12 uyumlu telefonlar listesine sahibiz. OnePlus, OxygenOS 12’yi en yeni OnePlus cihazlarının çoğuna yayınlayacak. Resmi bir liste olmadığı için, en son güncelleme politikasına ve önceki OnePlus güncellemelerine dayanan spekülasyonumuzdur. Resmi liste, aşağıda belirtilen listeden farklı olabilir veya olmayabilir.

OxygenOS 12 ile Uyumlu OnePlus Telefonların Listesi:

 • OnePlus 9 Pro
 • OnePlus 9
 • OnePlus 9R
 • OnePlus 8 Pro
 • OnePlus 8
 • OnePlus 8T
 • OnePlus Nord 2
 • OnePlus Nord CE
 • OnePlus Nord
 • OnePlus 7T Pro Maclaren
 • OnePlus 7T Pro
 • OnePlus 7T
 • OnePlus 7 Pro (exception)
 • OnePlus 7 (exception)
 • OnePlus Nord N200

Bunlar, OxygenOS 12’ye uygun OnePlus telefonlardır. OnePlus 6 serisi, OxygenOS 11 olarak son güncellemesini zaten aldı.

OnePlus Nord N100 ve OnePlus Nord N10 , Android 11’e kadar yalnızca bir güncelleme için uygundur. Dolayısıyla, yeni Nord N serisi telefonların ikisi de OxygenOS 12 güncellemesi için uygun değildir. Şimdi, OnePlus cihazınız bir Android 12 güncellemesi için uygunsa ve aldığınız özellikleri bilmek istiyorsa, beklenen özellikler listemize göz atın.

OxygenOS 12 Özellikleri (Beklenen)

Görsel Değişiklikler

Android 12, büyük UI revizyonu getiren yılların en büyük güncellemelerinden biridir. Yeni bir widget seti , yeni bir hızlı ayarlar paneli, bildirim paneli iyileştirmesi vb. gibi özellikler getiriyor . Ve OnePlus’tan bu değişiklikleri benimsemesini bekliyoruz çünkü OnePlus 9 Serisi için Android 12 geliştirici beta sürümünde zaten mevcut. Yuvarlatılmış köşeler, Bildirimler, Son uygulamalar ve daha fazlası için görsel görünümü değiştiren kullanıcı arayüzünde öne çıkan bir diğer önemli noktadır. OxygenOS 12’de yeni kullanıcı arayüzünü deneyimlemeye hazır olun.

Ayarlar

OnePlus kısa süre önce Oppo ile birleştiklerini resmileştirdi. Hem Oppo hem de OnePlus ekibi, daha iyi yazılım güncelleme yönetimi için güncellemeler üzerinde birlikte çalışacak. OnePlus, OxygenOS’un Oppo’nun ColorOS’u ile birleşmeyeceğini reddetmesine rağmen, değişiklikler sonunda OxygenOS’a yansıyacaktır. Değişiklikler, OxygenOS’a çok benzeyen ancak seçenek yerleşimlerinde biraz farklı olan yeni bir Ayarlar Kullanıcı Arayüzü içeriyor.

Kamera

OnePlus kamera uygulaması iyi ancak iyileştirmelere yer açan bazı ana unsurları kaçırıyor. Yaklaşan OxygenOS 12 ile birlikte bazı yeni seçeneklerin yanı sıra gelişmiş bir Kamera performansı elde edeceğiz. Ayrıca Oppo’nun ColorOS kamerası, OxygenOS’taki stok kameranın yerini alacak. Farklı kamera çözünürlükleri arasında geçiş yapmak için artık iki kez dokunmanız gerekmediğinden, daha iyi kontrol seçeneği yerleşimine sahiptir.

Tema Mağazası

OxygenOS 12’de karşımıza çıkabilecek en çok beklenen özelliklerden biri olacak. OnePlus, yakında bir tema mağazası görebileceğimizi de paylaştı. Ve büyük OxygenOS 12 güncellemesine dahil etmekten daha iyi bir şans olabilir. Tonlarca tema, yazı tipi, duvar kağıdı içeren MIUI gibi bir tema mağazası olmayabilir, ancak gelişmeye devam edecek. Yeni OnePlus Tema Mağazası ile daha fazla özelleştirme seçeneğine sahip olacaksınız.

Yeni Tuval ve AOD Stili

OnePlus, Canva özelliğini ve AOD’yi kilit ekranı için bazı yeni stiller ile tanıttı. Ve bir sonraki OxygenOS 12 ile kilit ekranında göstermek için ayarlayabileceğimiz daha fazla stil bekleyebiliriz. Always On Display, kullanıcı deneyimini iyileştirecek bazı yeni özellikler alabilir.

Dinamik Duvar Kağıdı Etkisi

Google, Android 12’de telefonun tema rengini değiştiren Dinamik duvar kağıdı efektini duyurdu. Uygulama simgesi renkleri, hızlı ayarlar ve daha fazlası gibi öğelerin çoğunun rengini değiştirir. Bu özelliği devre dışı bırakmak istiyorsanız bir seçenek olabilir.

Kısıtlamayı Devre Dışı Bırak

Yeni OnePlus telefonlarından bazıları, kıyaslama puanlarını önemli ölçüde artıran bir kısma performansına sahiptir. OnePlus, Ar-Ge ekibinin, kullanıcıların telefondaki performansı azaltan optimize edilmiş modu etkinleştirmelerine veya devre dışı bırakmalarına izin verecek seçenek üzerinde çalıştığını belirtti. Ve OxygenOS 12’nin ilk yapısıyla optimize edilmiş modu devre dışı bırakmak için bu yeni seçeneği sunacaklar.

Gelişmiş Güvenlik ve Gizlilik

Bu, her büyük Android sürümüyle güncellenen alanlardan biridir. Ayrıca OxygenOS gibi özel işletim sistemlerinde de bulunur. Android 12’de Google, mikrofon, kamera, konum vb. gibi kullanılan izin simgelerini göstermek için uzun zamandır beklenen bir özellik ekledi. Ayrıca bu izinleri hızlı ayarlardan doğrudan kontrol etmenizi sağlar. OnePlus’ın OxygenOS 12’ye katacağı kullanışlı bir özellik.

Bunlar, OxygenOS 12’nin beklenen özelliklerinden bazılarıdır. Bunlar OnePlus tarafından resmi olarak onaylanmadığı için bu özelliklerde değişiklikler olabilir. Ancak devre dışı bırakan gaz kelebeği seçeneği kesin olarak geliyor.

En son 25 Temmuz 2021’de güncellendi, listeyi güncellemeye devam edeceğiz, bu yüzden bizimle bağlantıda kalın. İşte OxygenOS 12 tabanlı Android 12 güncellemesini alacak OnePlus cihazlarının listesi.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %