Oppo

Oppo Türkiye’nin en büyüğü olmak istiyor

Ülkemizde kurumsal olarak hizmet veren akıllı telefon üreticilerinden biri olan Oppo, 2021 ile birlikte Türkiye’deki faaliyetlerini daha da arttırma açıkladı. Çinli akıllı telefon üreticisi önümüzdeki günlerde Türkiye’de daha fazla yatırım yapacağının ve zirveye ortak olacağının da sinyallerini verdi.

Konu ile ilgili Oppo Türkiye’den yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi.

Oppo Türkiye’nin en büyüğü olmak istiyor

Dünyanın önde gelen akıllı telefon markası OPPO, tüm dünyada pandemi ilan edilmesi sebebiyle zor geçen 2020 yılında büyük bir başarı elde ederek hem küresel hem de Türkiye pazarında önemli gelişmeler ile yerini aldı.

Kurulumundan bugüne pek çok  yeniliğe imza atan OPPO, 16’ncı yılını doldurarak 2020’de farklı alanlarda pek çok yeniliği tüketicileriyle buluşturdu.  5G, yapay zeka, görüntü kalitesi ve VOOC hızlı şarj kategorilerinde bir dizi atılım gerçekleştirdi. Görüntü kalitesi standardını yeni bir seviyeye taşıyan yeni nesil hibrit yakınlaştırma teknolojisini piyasaya çıkaran OPPO, bunlara ek olarak, 125W hızlı şarjı tanıtarak bu alandaki endüstri lideri konumunu sağlamlaştırdı. INNO DAY 2020’de insan-teknoloji etkileşiminin geleceğini ortaya çıkaran OPPO X 2021, OPPO AR Glass 2021 modellerini ve OPPO CybeReal AR uygulamasını duyurdu. ‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ vizyonunu paylaşan OPPO, ‘3+N+X’ teknoloji geliştirme stratejisini de açıkladı.

OPPO, ‘Yeni Tasarımlar, Yeni Trendler, Yeni Momentum’ temasıyla gerçekleşen Çin Uluslararası Endüstriyel Tasarım Fuarı’nda insan merkezli tasarım felsefesine dayanan çok sayıda yeni kavramsal tasarımı sergiledi. 5G bağlantılı ekosistemler için temel ürün teknolojilerini daha da geliştirmek amacıyla Haydarabad’da bulunan Ar-Ge merkezinde bir 5Ginovasyon laboratuvarı kurduğunu duyuran OPPO, Hindistan’da kamera, güç-pil ve performans alanlarında Ar-Ge’ye tahsis edilmiş üç inovasyon laboratuvarı daha açacağını açıkladı.

İkinci yılını doldurduğu Türkiye pazarında ise başarıların ardı ardına geldiği bir yıl oldu. Find serisinin öne çıkan modeli Find X2 Türkiye’de ilk kez tüketiciyle buluştu. Merakla beklenen Reno3 ve Reno4 Serisi kullanıcılar tarafından sevilerek başarılı satış rakamları yakaladı. Yine bir ilk olarak Enco W31 ve Enco W51 kablosuz kulaklık modelleriyle akıllı saat OPPO Watch Türkiye’de ilk kez satışa sunuldu.

2020, OPPO Türkiye’nin ödülleri de ardı ardına getirdiği bir yıl oldu.  OPPO, Reno4 Serisi için hazırladığı ‘Hayatım Benim Koleksiyonum’ kampanyasıyla, katıldığı tüm yarışmalardan ödülle dönmeyi başardı. Sosyal medyada en iyi influencer kullanımları ve en yaratıcı marka-influencer iş birliklerinin ödüllendirildiği InFlow Ödülleri’nde OPPO, Hayatım Benim Koleksiyonum kampanyası ile ‘En İyi Telekomünikasyon Influencer Kampanyası’ kategorisinde ödül kazandı.

Kampanyaların pazarlama süreçlerini merkeze alarak elde ettikleri başarıları ödüllendiren İstanbul Marketing Awards’tan OPPO, Influencer Kullanımı kategorisi ve Geleneksel Marka İletişimi kategorisi tarafında iki ödülle döndü. Reklam ve pazarlama endüstrisinde yaratıcı dünyaya katkı sağlayan tüm ekiplerin başarılarını ödüllendiren Felis Ödülleri’nde ise medya bölümünde Tüketici Elektroniği kategorisinde ödül kazandı.

OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, 2021 yılı için de hedeflerini açıkladı: “OPPO olarak, kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılamak ve herkesin hayattan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmak için sürekli olarak yenilikçi teknolojiler geliştiriyor ve bunu sizlere duyuruyoruz. 2020 ne kadar zorlu geçen bir yıl olsa da OPPO için Türkiye pazarında güçlendiği, yenilikçi ürünlerini tüketicilerle buluşturduğu ve yerel yatırımlarını gerçekleştirdiği başarılı bir yıl oldu.

2021’de daha fazla yenilik yapmaya ve dünya çapında daha fazla insana olağanüstü teknoloji deneyimleri sunmaya hazırız. İlk etapta, Türkiye’deki büyümemize paralel olarak aldığımız yatırım kararını hayata geçireceğiz. Bununla birlikte dönemsel olarak gerçekleştirdiğimiz reklam kampanyalarımızla lokal iletişimimizi daha da artırmayı hedefliyoruz. 2021, Find, Reno ve A serisinin yeni modellerinin ve yeni akıllı ürünlerimizin Türkiye’de tüketicilerimizle buluştuğu bir yıl olacak. 2021’de de OPPO tüketicilerin beklentilerine cevap veren bir marka olmaya devam edecek.”

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %