OnePlus

OnePlus yakın zaman da katlanabilir akıllı telefon üretmeyi planlamıyor

Pek çok akıllı telefon markası 2021’de katlanabilir bir akıllı telefonu piyasaya sürmek için hazırlanıyor olsa da, akıllı telefon markası OnePlus‘ın bunu denemeye karar vermesi biraz zaman alabilir gibi görünüyor.

OnePlus CEO’su Pete Lau, InputMag ile yaptığı röportajda şu anda sorunun hem yazılımsal hem de donanımsal olduğunu söyledi.

Lau, “Şu anda gördüğünüz en büyük sorunlardan biri, bu daha büyük ekrandan yararlanmak için uygulanan uygulamalara ve genel işletim sistemine sahip olma yeteneği ve daha büyük ekranın kullanıcılar için gerçekten çok faydalı olması,” dedi.

Bununla birlikte, bir akıllı telefon OEM‘si olan şirket, gelişimi görmek ve ardından buna göre bir karar almak için genel endüstriyi takip ediyor.

Lau, “Genel [katlanabilir] sektörünün ve uygulamalarının durumunu ve daha geniş ekran alanından yararlanma yeteneğini yakından izliyoruz ve bunu gelecekteki katlanabilir cihazların değerlendirilmesi için önemli bir belirleyici faktör olarak görüyoruz” diye ekliyor.

Yine Ocak ayında, Lau, şirketin akıllı telefon endüstrisindeki inovasyon konusundaki duruşunu netleştirdi. “Katlanabilir, aslında araştırdığımız ancak peşinde koşmadığımız bir şeye örnek. Bunun nedeni, katlanabilir ekran teknolojisi için şu anda mevcut olanların uygulamasına baktığımızda, getirilen önemli avantaj veya değerin, teknolojinin mevcut durumunun eksiklikleri veya dezavantajlarından daha ağır basmadığını bulmamış olmamızdır. Önümüzdeki zaman çizelgesinde ONEPLUS nasıl bir yol izleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %