OnePlus

OnePlus, OnePlus 9, 9 Pro için Android 12 Geliştirici Önizlemesi yeniden yayınladı

OnePlus, Android 12 Beta programının birkaç OEM bölümünden biridir. Bununla birlikte, marka, hatalar nedeniyle piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro için yapıları çekmek zorunda kaldı. İki haftadan uzun bir süre sonra şirket nihayet bu yapıları yeniden yayınladı.

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro 2021 markanın amiral gemisi akıllı telefon olduğunu OnePlus 9R diğer taraftan, sadece Hindistan ve Çin’de satılmaktadır. Bu nedenle şirket, eski iki cihaz için yalnızca Android 12 Beta sürümlerini yayınladı.

Google bu programı Android 12 Beta olarak adlandırsa da, OnePlus dahil çoğu OEM buna Android 12 Geliştirici Önizlemesi diyor. Her neyse, her şirketin sunduğu yazılım yapıları birbirinden farklıdır.

Max Weinbach’a göre, OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro için Android 12 Geliştirici Önizlemesi, OxygenOS değil ColorOS gibi görünüyor.

Bununla birlikte, ilk yapıların bir sorunu vardı ve bu da telefonların Fabrika Sıfırlama Koruması (FRP) kontrolünde takılıp kalmasına neden oldu. OnePlus , yeni yapılarda bu hatayı düzelttiğini söylüyor. Ancak, diğer OEM’ler gibi, kullanıcıların yazılım geliştirme konusunda deneyimi yoksa bu yapıları yüklememelerini önerir.

İşte şirkete göre bilinen sorunların listesi.

  • Yapı yanıp sönerken tüm veriler silinecek
  • Görüntülü arama işlevi kullanılamıyor
  • Parmak iziyle kilit açma ve yüzle kilit açma kullanılamıyor
  • Bazı UI ekranları istenenden daha az görünüyor
  • Bazı uygulamalar beklendiği gibi çalışmayabilir
  • Sistem kararlılığı sorunları
  • HDR modu etkinleştirildiğinde kameranın çökme olasılığı.

Son olarak, OnePlus telefonları tuğlalama(Cihaz Kullanılamaz hale gelebilir) riski konusunda uyardığı için, beta yazılımına aşina değilseniz bu yapıları denememenizi öneririz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %