OnePlus

OnePlus Nihayet OnePlus 7 ve 7T için Android 11’i Çıkardı

OnePlus, telefonlarını en son Android yazılımıyla güncel tutma konusunda oldukça başarılı, ancak şirket, OnePlus 7 ve OnePlus 7T için Android 11’in kararlı bir sürümünü yayınlamakta oldukça yavaş davrandı. Neyse ki, şirket kararlı bir Android 11 güncellemesi yayınlarken bu durum şimdi değişiyor.

Bu cihazlardan birine sahipseniz, çok yakında Android 11’in tüm avantajlarından yararlanabilmelisiniz.

OnePlus 7 ve OnePlus 7T’de Android 11

Teknik olarak, OnePlus, şirketin Android 11’in biraz değiştirilmiş sürümü olan 7 ve 7T için OxygenOS 11’i piyasaya sürüyor.

Açıkçası, güncelleme size her türlü optimizasyonla daha hoş bir deneyim sunan önemli bir görsel revizyon kullanıcı arayüzüne sahiptir.

OnePlus, fotoğraf çekmeyi daha akıcı bir deneyim haline getirecek gelişmiş bir kullanıcı arayüzü de dahil olmak üzere yeni kamera geliştirmeleri getiriyor. Ayrıca, video boyutunu küçültecek HEVC codec bileşeni için destek içerir, bu her zaman güzel bir bonus.

Güncellemenin sunduğu en harika özelliklerden biri, otomatik etkinleştirme için belirli bir zaman aralığı ayarlamanıza izin veren karanlık mod iyileştirmesidir. Şirket ayrıca hızlı ayarda karanlık mod için bir kısayol tuşu ekledi.

Game Space, hızlı bir yanıt alır ve onu kullanmayı daha keyifli hale getirecek yanlışlıkla dokunmayı önleme özelliği alır. Fnatic modu için bildirimleri kontrol etmenize izin veren kullanışlı anahtarlar vardır. Yalnızca metin, uyarı ve engelleme modunu seçebilirsiniz, bu da mobil oyunlarınıza kendinizi kaptırmanızı kolaylaştırır.

Sonuç olarak, OnePlus 7 ve OnePlus 7T kullanıcıları için oldukça sağlam bir güncelleme gibi görünüyor. Bu telefonlardan birinin gururlu sahibiyseniz, kesinlikle en kısa zamanda indirmek isteyeceksiniz.

Bulmacanın son parçası telefonun güvenliğine geliyor. Şubat 2021 güvenlik yamasını içeriyor. Şirketin Mart ayını dahil etmemesine biraz şaşırdık, ancak Şubat yine de bir güvenlik iyileştirmesi.

Android 11 Şimdi OnePlus 7 ve 7T’ye Yayılıyor

Güncelleme, aşamalı sunum şeklinde geliyor. Temel olarak bu, sınırlı sayıda kullanıcıya sunulacağı ve tüm kullanıcıların kısa bir süre sonra güncellemeyi indirebileceği anlamına gelir. Sabırsızsanız ve güncellemeyi manuel olarak indirmek istiyorsanız, XDA Developers’ın  cihazınıza indirebileceğiniz yazılıma bağlantıları vardır.

OnePlus, Android 11’in tüm özelliklerini OxygenOS 11 ile birlikte getirdiği için güncellemenin indirilmesinin normalden daha uzun sürebileceğini de belirtti.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %