OnePlus

OnePlus 6 Serisi Nihayet Android 11 Güncellemesi Alacak

Resmi bir blog yazısı aracılığıyla OnePlus, Android 11 yazılım güncellemesini eski akıllı telefonlarından ikisine getireceğini duyurdu. Bu cihazlar, OnePlus 6 ve OnePlus 6T kullanıcılar için iyi bir haber olarak gözükse de kötü haberler de var. 

OnePlus 6 ve OnePlus 6T’nin, Google’ın Android, yani Android 12’nin bir sonraki yinelemesini resmi olarak yayınladıktan sonra Android 11’in tatlılığına kavuşacağı söyleniyor.

OnePlus 6 serisine Android 11 geliyor

Çinli akıllı telefon üreticisi, OnePlus 6 ve OnePlus 6T’nin Ağustos ayı sonunda Android 11 Açık Beta sürümünü alacağını doğruladı. Yazılımın resmi çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Şirket resmi bir gönderide, “OnePlus 6 ve 6T için Android 11 Açık Beta sürümünün Ağustos sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor, lütfen daha fazla ayrıntı için Topluluk gönderilerimizi takip etmeye devam edin.” Dedi.

Android 11’in yakında telefonlara gelmesi iyi bir haber olsa da, kötü haber, bundan sonra hala dört ay sürecek.

Bu, kararlı güncellemenin yayınlanmasının biraz daha zaman alacağı anlamına gelir. Android 11’in dünya çapındaki tüm OnePlus 6 ve 6T kullanıcılarına istikrarlı sürümde bu yılın sonlarına doğru, muhtemelen Kasım ayı civarında veya bir süre sonra ulaşacağı söyleniyor. Android 12’nin çıkması ile birlikte uygun cihaz olup olmadığını göreceğiz.

Hatırlamak gerekirse, OnePlus 6 ve OnePlus 6T, sırasıyla Android 8 Oreo ve Android 9 Pie Sürümleri ile piyasaya sürüldü. OnePlus 6 için bu, üçüncü büyük işletim sistemi yükseltmesi olacak ve muhtemelen sonuncusu olacak. OnePlus 6T için bu, ikinci işletim sistemi yükseltmesi olacak.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %