OnePlus

OnePlus 10 Pro’nun Özellikleri Ortaya Çıktı

OnePlus 10 Pro’nun yakında standart OnePlus 10 ile birlikte resmileşmesi bekleniyor. Pro modelinin son tasarımı şimdiden çevrimiçi olarak ortaya çıktı, bu da yeni neslin Galaxy S21 serisine benzer şekilde yeniden tasarlanmış bir kamera modülünü sergileyeceğini gösteriyor. Şimdi ise yapılan son geliştirmede telefonun ayrıntılı özellikleri ortaya çıktı. Önceki sürüme göre hangi yükseltmeleri sunacağını kontrol edelim.

OnePlus 10 Pro’dan Beklenen Tasarım

Yukarıda bahsedildiği gibi OnePlus 10 Pro, OnePlus 9 Pro’dan farklı bir kamera modülüne sahip olacak. Söylendiği gibi kare şeklinde bir kamera modülüne sahip. Önde, sol üst köşedeki geleneksel delikli oyuğa sahip olacak. Güç düğmesi sağ kenarda, ses düğmeleri ise sol tarafta olacak. Yeni nesil OnePlus 10 Pro’nun da Hasselblad sensörleriyle gelmesi bekleniyor.

Ancak Hasselblad markası, 9 Pro’da kamera sensörleri arasına yerleştirilirken sensörlerin yanına dikey olarak yerleştirilmiş. Ayrıca OnePlus logosu arka panelin ortasında olacak. Ayrıca Siyah, Beyaz ve Açık Mavi renk seçenekleriyle geleceği söyleniyor.

OnePlus 10 Pro’nun Ayrıntılı Özellikleri

OnePlus 10 Pro’nun özellikleri, Steve Hemmerstoffer aka OnLeaks’in izniyle 91mobiles tarafından hazırlanan bir raporla ortaya çıktı. Akıllı telefonun işlemcisi, şarj hızı vb. dahil olmak üzere çeşitli yükseltmeler alacağı söyleniyor.

OnePlus 10 Pro’nun 120 Hz yenileme hızına sahip 6,7 inç Quad HD+ ekrana sahip olduğu söyleniyor. Cihaz, 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar UFS 3.1 depolama seçeneğiyle eşleştirilecek olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 yonga seti tarafından desteklenecek.

Bu sefer, yeni nesil amiral gemisi modelinin daha büyük bir 5.000 mAh pil ünitesine sahip olması bekleniyor, önceki model ise 4.500 mAh pil ile duyuruldu. Ayrıca, telefonun 125W kablolu şarj desteği ile gönderileceği de söyleniyor.

Ek olarak, OnePlus’ın amiral gemisinden her zaman yükseltilmiş kameralar beklediğimizden kamera özellikleri sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Ancak, Tipster Digital Chat Station tarafından son bilgiler , cihazın önceki model gibi periskop zoom lensini atlayacağını ve yüksek çözünürlüklü sensörlere sahip olmayacağını ortaya çıkardı.

48MP birincil sensör, 50MP ultra geniş açılı lens ve 3.3x zoomlu 8MP telefoto lens içeren üçlü kamera sistemi olacak. Bununla birlikte, akıllı telefon ön kamera sensöründe 32MP snapper kullanabilirken, OnePlus 9 Pro’da 16MP kamera bulunuyor. Son olarak telefonun IP68 derecesine sahip olduğu da söyleniyor.

OnePlus 10 Serisi Lansman

OnePlus, yaklaşan 10 serisi cihazlar hakkında henüz herhangi bir detay paylaşmadı. Söylentilere inanılırsa, yeni nesil OnePlus 10 serisi Şubat ayında Çin’de duyurulacak, küresel lansmanın ise Nisan ayında yapılması bekleniyor.

Şu an itibariyle standart modelin ön tasarımı dışında özellikleri hala gizli. Önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı almayı umuyoruz. Ayrıca, birkaç yükseltme sunacağı için 10 serisinin 9 serisine kıyasla maliyetinin yüksek olduğuna inanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu