Teknoloji

Moto G9, Moto G9 Power ve Moto G9 Play için Android 11 güncellemesi yayınlandı

Motorola, geçen yıl Moto G9 serisini piyasaya sürdü. Serideki tüm cihazlar Android 10 ile piyasaya giriş yaptı. Şimdi, piyasaya sürüldükten aylar sonra, Moto G9, Moto G9 Power ve Moto G9 Play olmak üzere üç model nihayet Android 11 güncellemesini almaya başladı.

Motorola Moto G9 Oyna

PiunikaWeb tarafından hazırlanan bir rapora göre, Lenovo’nun alt markası Motorola, Moto G9, Moto G9 Power ve Moto G9 Play için Android 11 güncellemesini dağıtmaya başladı. Diğer tüm OTA sistem güncellemeleri gibi, bu telefonlar için en son yazılım güncellemesi de gruplar halinde dağıtılıyor.

Daha basit bir deyişle, yeni güncelleme yalnızca belirli bölgelerdeki belirli birkaç kullanıcı için kullanılabilir. Güncelleme önümüzdeki günlerde farklı bölgelerdeki tüm kullanıcılara ulaşacak.

Motorola’nın güncelleme geçmişine göre, Android 11 , Moto G9, Moto G9 Power ve Moto G9 Play için ilk ve son büyük güncelleme olmalı. Ancak bu telefonlar muhtemelen bir süre daha güvenlik güncellemeleri alacak.

Birkaç yıl önce Motorola, yazılım desteğiyle biliniyordu. Bazen şirket, Google Nexus cihazları için kullanıma sunulmadan önce güvenlik yamaları sunardı. Firma, Android güncellemelerini kullanıma sunma konusunda daha da hızlıydı.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %