Xiaomi

MIUI 13’ün Bellek Genişletme özelliği 3 GB ek RAM’e izin verecek

Birkaç gün önce, yaklaşan MIUI 13 hakkında bir sızıntı çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Mevcut MIUI 12 üzerinde yazılımın bazı temel özelliklerini ve geliştirmelerini ortaya çıkardı. Özellik listesi ayrıca bellek genişletme özelliğini de içeriyordu, ancak bunu kapsamlı bir şekilde açıklamadı. Bugün, yeni bir sızıntı, kullanılabilirliğine biraz ışık tuttu ve gerçek senaryolarda nasıl çalışacağını gösteriyor.

Sızıntıya göre bellek genişletme özelliği, Oppo ve Vivo akıllı telefonlarda görülen sanal RAM özelliğine benzer olacak. Herhangi bir Xiaomi cihazının, telefondaki standart RAM’den ayrı olarak 3GB RAM almasına izin verecek. Temel olarak, özellik açıldığında telefonun deposunu RAM olarak kullanacaktır.

Bir Xiaomi telefonunun ayarlar sayfasındaki bir ekran görüntüsüne göre, özelliği açmak veya kapatmak için sadece bir geçiş olacak. Özelliğin, sınırlı miktarda RAM’e sahip eski Xiaomi telefonlarına yardımcı olduğu söyleniyor.

Bunun dışında yaklaşan MIUI 13’ün bazı görsel değişikliklerle gelmesi bekleniyor. Söylentilere göre, yaklaşan kullanıcı arayüzü yeni animasyonlar, yeni uygulama simgeleri ve bir oyun kayan penceresi getirecek.

Tepkiniz ?

Mükemmel
2
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %