Xiaomi

MIUI 13, 16 Aralık’ta Piyasaya Sürülebilir

MIUI 13 geliştirme şu anda tüm hızıyla devam ediyor ve bir dizi son üst düzey model, kararlı beta kanalında dahili yapılar aldı. Samsung, OPPO ve OnePlus gibi diğer OEM’ler Android 12 için yazılım dış görünümlerini zaten açıklamış olsa da, Xiaomi partiye oldukça geç kaldı ve Android 12’nin kararlı hale gelmesinden neredeyse iki ay sonra hala büyük bir yükseltme belirtisi dahi yok. Ama görünüşe göre bu yakında değişecek.

Xiaomiui sitesine göre Xiaomi MIUI 13’ü Çin’de 16 Aralık açıklayacak gibi görünüyor. Etkinliğin oldukça büyük olacağı bildiriliyor ve ayrıca bir sonraki amiral gemisi Xiaomi 12 telefonunu duyurması bekleniyor. Ancak elbette 4 saatlik bir etkinlik sadece iki ürün için biraz fazla uzun ve bu nedenle birden fazla lansman görebiliriz.

MIUI 13’ün mevcut durumu (Resim: Xiaomiui)

MIUI 13’e gelen Android dış görünümü, MIUI 12.5’e göre büyük bir yükseltme olarak lanse edildi ve bir dizi iyileştirme ve UI değişikliği getirdi. Şu anda en az 9 cihazın, yani Mi 11 serisinin tamamı, Mi 11 Lite 5G, Mi 10S, MIX 4 ve Redmi K40/K40 Pro/K40 Pro+ olmak üzere dahili test yapılarını aldığı biliniyor. Bu cihazlar büyük olasılıkla Android 12 tabanlı MIUI 13 kararlı sürümünü alacak, ancak diğer bazı cihazlar Android 11 tabanlı MIUI 13 bile alacak.

MIUI 13 yeniden tasarlanmış Dosya Yöneticisi uygulaması

Özelliklere gelince, şu anda bilinen neredeyse hiçbir şey yok. Xiaomi her konuda oldukça sıkı konuşuyor. Yine de, yakın geçmişte yeniden tasarlanan Dosya Yöneticisi ve Tema uygulamaları dahil olmak üzere birkaç ipucu aldık. MIUI 13’ün beraberinde yeni duvar kağıtları ve simgeler de getirmesi bekleniyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %