RedmiXiaomi

MIUI 12.5 Güncelleme Özellikleri

MIUI 12.5 Güncelleme Özellikleri MIUI 12.5 güncellemesi başlangıçta Aralık 2020 yılında ilan duyurdu ve önümüzdeki günlerde destekleyen Mi / Redmi akıllı telefonlar için kullanılabilir olacaktır. Cihaza bağlı olarak, MIUI 12.5 güncellemesi ya Android 11 işletim sistemini ya da Android işletim sisteminin eski sürümünü temel alacaktır.

Bu nedenle, bazı Mi akıllı telefonlarının bir sonraki Android sürümüne (Android 12 OS) dayalı MIUI 12.5 güncellemesini alma şansı da olacak.

MIUI 12.5’te sunulan bazı temel özellikler arasında gizlilikle ilgili özellikler, uygulama optimizasyonları bulunur ve bu güncelleme ayrıca kullanıcıların bazı sistem uygulamalarını kaldırmasına ve kullanıcılara daha fazla kontrol sağlamasına olanak tanır.

Artımlı ismine rağmen Xiaomi, MIUI 12.5’in küçük bir güncelleme olmadığını, daha ziyade MIUI yazılım deneyiminin geleceğini şekillendiren büyük bir güncelleme olduğunu belirtiyor. Ayrıca şirketin bir batıl inanç nedeniyle MIUI 13’ü atlayabileceği ve MIUI 12.5’in bir sonraki büyük yazılım güncellemesi olarak değerlendirilmesi gerektiği de söyleniyor. Xiaomi ayrıca MIUI 12.5’in simge stili ve genel sistem animasyonları açısından iOS’a çok benzediğini vurguluyor.

MIUI 12 gibi, MIUI 12.5 de kilit ekranının rengini değiştiren dinamik bir duvar kağıdı özelliğine sahip olacak. MIUI 12.5 Desteklenen Cihazlar Çoğu MIUI güncellemesinde olduğu gibi, MIUI 12.5 aşamalı olarak piyasaya sürülecek ve ilk cihaz seti 30 Nisan’dan itibaren güncellemeyi almaya başlayacak.

Beklendiği gibi, Mi 11 Ultra, Mi 11, Mi 11 gibi yeni cihazlar serisi Pro, Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro ve Mi 10, MIUI 12.5 kararlı güncellemesini alan ilk cihaz serisi olacak.   MIUI 12.5 güncellemesinin belirli pazarlarda belirli cihazlar için zaten mevcut olduğunu unutmayın. Uluslararası pazarda, söz konusu modellerin yanı sıra Mi 10T ve Mi 10T Pro gibi cihazlar da güncellemeyi alacak.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %