Microsoft

Microsoft’un İlk Windows 11 Insider Önizleme Güncellemesi, Özellikler ve Düzeltmeler Getiriyor

Windows 11 Insider Preview derlemelerinin resmi lansmanı ile Microsoft, güncellemeleri dağıtıyor ve yeni işletim sistemini düzenli aralıklarla yükseltiyor. Windows 11 Insider Preview derlemesine yapılan ilk güncelleme, Windows 11’e birkaç yeni özellik ve iyileştirme getiriyor ve bir sürü başka şeyi düzeltiyor.

Windows 11 Yeni Yapı Özellik İyileştirmeleri Getiriyor

Windows 11 Insider Preview Build 22000.65, Windows kullanıcılarının yeni işletim sistemini ilk kez ele geçirmesinden bu yana piyasaya sürülen ilk yeni Windows 11 sürümüdür.

Başlat menüsünde artık dosyaları, uygulamaları ve daha fazlasını bulmak için kullanabileceğiniz bir arama kutusu var. Başlat menüsü açıkken yazarak dosya aramak için Windows 11 Başlat menüsü arama çubuğunu zaten kullanabilirsiniz. Artık dosyaları doğrudan aramak için Başlat menüsünün en üstündeki arama kutusunu kullanabilirsiniz.

Kullanışlı ve iyi talep edilen bir başka özellik de Windows 11 görev çubuğuna geliyor. Görev çubuğu, güncellemenin ardından artık tek bir monitörde takılmak yerine birden çok monitörde gösteriliyor. Çoklu monitör kurulumları olanlar için hoş bir güncelleme. Ayarlar > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu’na giderek görev çubuğu çoklu monitör desteğini etkinleştirebilirsiniz .

Diğer Windows 11 güncellemeleri şunları içerir:

  • Windows Güç Modu ayarları artık mevcuttur ve Güç ve pil Ayarları sayfasından erişilebilir .
  • “Dikey yönde daha küçük PC’ler” için ek yerleşim seçenekleri için güncellemeler, kullanıcıların artık yalnızca dört kadran yerine üç uygulama yakalamasına olanak tanıyor.
  • Sağ tıklama bağlam menüsündeki ek ayarlar.

Resmi Microsoft Insider Preview blogu, güncellenen özelliklerin tam listesini detaylandırıyor. Aynı bağlantıyı, Windows 11’e sunulan düzeltmelerin tam listesini görmek için de kullanabilirsiniz.

Windows 11’e gelen en dikkate değer düzeltme, işletmelere ve diğer kuruluşlara saldırmak için aktif olarak kullanılan PrintNightmare sıfırıncı gün açığını düzeltir. Microsoft, son zamanlarda resmi PrintNightmare yamasını yayınladı.

Microsoft ayrıca görev çubuğuna, Ayarlar uygulamasına, Dosya Gezgini’ne, Windows Arama’ya ve Pencere Öğelerine yönelik düzeltmelerin yanı sıra Windows 11’de çok sayıda başka düzeltme de sunmuştur.

Windows 11 Insider Önizleme Derlemeleri Sorunları Ortaya Çıkaracak

Hevesli Windows 11 kullanıcıları, Windows 10’dan yükseltme yaparak yeni işletim sistemini zaten günlük bir sürücü olarak kullanıyor. Ancak Microsoft, Windows 11’in şu anda test aşamasında olduğunu ve işletim sisteminin şu anda yalnızca kendi kullanıcıları için mevcut olduğunu belirtmek istiyor. Erken sürüm Dev Channel, kullanıcılar geçiş yapma konusunda dikkatli olmalıdır.

Birçokları için yeni bir Microsoft işletim sisteminin cazibesi çok fazla. Ancak Windows 11’e bir göz atmak ve içgörü kazanmak için Insider Preview Geliştirme Kanalına kaydolmayı düşünen birçok kullanıcı için çok erken olabilir.

Dev Channel, işletim sisteminde sık sık güncellemeler yayınlar, ancak tehlikeli hatalar ve verilerinizi riske atabilecek diğer sorunlarla birlikte gelebilir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %