Windows 11

Microsoft, Windows 11 KB5008295 Beta Olarak Yayınladı

İki gün önce Microsoft, geliştirici kanalına 22494 önizleme derlemesi biçiminde yeni bir önizleme derlemesi haberini paylaşmıştık. Şimdi Microsoft, Beta ve Sürüm Önizleme Kanallarına yeni bir Windows 11 KB5008295 derlemesi ekliyor. Yeni yapı, geçen haftaki Snipping aracı derlemesinin ve diğer uygulamaların neden olduğu dijital sertifikanın sona erme sorununa düzeltme getiriyor. Windows 11 KB5008295 güncelleştirmesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Microsoft, KB5008295’e güncellemenin sisteminizdeki yapı numarasını yükseltmeyeceğini söylüyor, ancak kullanıcılar bu konuma giderek güncellemeyi onaylayabilir Ayarlar> Windows Güncelleme> Güncelleme geçmişine giderek sürüm numarasını kontrol edebilirler.

Değişiklikler ve düzeltmeler hakkında konuşurken, artımlı KB5008295 derlemesi, Başlat menüsü ve Ayarlar uygulamasının S modunda açılmasını engelleyen bir sorunun yanı sıra Microsoft dijital sertifika sona erme sorunu için düzeltme yayınlıyor. İşte değişikliklerin tam listesi, güncellemeden önce kontrol edebilirsiniz.

Windows 11 KB5008295 Değişiklik Günlüğü Oluştur

Bu güncelleme aşağıdaki geliştirmeleri içerir:

  • Bazı kullanıcıların belirli yerleşik Windows uygulamalarını veya bazı yerleşik uygulamaların parçalarını açmasını veya kullanmasını engelleyebilecek bilinen bir sorunu düzelttik. Bu sorun, 31 Ekim 2021’de sona eren bir Microsoft dijital sertifikası nedeniyle oluşur. Bu sorun aşağıdaki uygulamaları etkileyebilir:
    • Ekran alıntısı aracı
    • Dokunmatik Klavye, Sesle Yazma ve Emoji Paneli
    • Giriş Yöntemi Düzenleyicisi kullanıcı arabirimi (IME UI)
    • Başlarken ve İpuçları
  • Başlat menüsü ve Ayarlar uygulamasının beklendiği gibi açılmasını engelleyen bilinen bir sorunu düzelttik (yalnızca S modu).

Windows 11 Insider Önizleme Programında Beta veya Sürüm Önizleme kanalını seçtiyseniz, bilgisayarınızda yeni Windows 11 Build KB5008295 güncellemesini alacaksınız. Sadece üzerinde kafa  > Ayarlar> Windows Update güncelleme olup olmadığını kontrol tıklayın . Ve güncellemeyi PC’nize indirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu