Microsoft

Microsoft, Windows 10’un Simgelerini Yeniliyor

Windows 10’un yeni bir boya ile yapabileceğini düşünüyorsanız, işte size bazı iyi haberler. Microsoft, Insider yapısına bir simge yenilemesi yaptı ve işler iyi giderse, yakında ana dalda da görünmeleri gerekiyor.

Microsoft’un Windows 10’un Simgeleri için Planları

Microsoft, güncellemeyi Windows Insider Blogunda duyurdu. Simgeler, Insider Dev kanalındaki kişilerin hemen indirip kullanabileceği Windows 10 Insider Preview Build 21327’nin bir parçasıdır.

Güncelleme, bazı yepyeni sistem simgeleriyle birlikte geliyor. Microsoft, bu simgeleri “Microsoft Akıcı Tasarım stili” olarak adlandırdığı yöntemle hızlandırıyor. Bunu başarmak için Microsoft, Segoe Fluent Icons adlı yeni bir yazı tipi sunuyor ve eski Segoe MDL2 simgelerini kullanan her şey bunun yerine bu parlak yenilerini görecek.

Sadece Sistem simgeleri, değişmiyor, aynı zamanda Microsoft Haberler ve İlgi Alanları penceresine de bir renk düzenlemesine gidiyor. Haber görselini düz gri bir kutuyla kesmek yerine, görseldeki renklerle donatıyor.

Windows Insider Dev derlemesindeyseniz, cihazınıza geldiğinde bu güncellemeyi kontrol ettiğinizden emin olun.

Gelecek Şeylere Küçük Bir İşareti Mi ?

Bir şirketin eskimiş işletim sistemini modernize etmek için zaman ayırması her zaman iyidir, ancak bu güncelleme basit bir rötuştan daha fazlası olabilir. Bu, Windows 10’a büyük “Sun Valley” yenilemesini verme yolunda bir başka küçük adım olabilir.

Sun Valley, şu anda yapım aşamasında olan devasa bir Windows 10 görsel yenilemesinin kod adıdır. Bu güncelleme hakkında çok fazla bilgi bilmiyoruz. Yine de Microsoft, işletim sistemini Sun Valley standartlarına getiren daha küçük geliştirmelerle kullanıcılarını sevindiriyor.

Örneğin, Insider yapısına yeni bir Sun Valley saatinin ve alarm uygulamasının geldiğini uzun zaman önce görmedik. Bu nedenle, Microsoft’un Sun Valley’in aynı anda gerçekleşen büyük kapsamlı bir değişiklik olmasını istememesi için büyük bir şans var. Bunun yerine, şirket, insanların değişikliklere alışmasını sağlamak için yavaş bir sunumu tercih ediyor gibi görünüyor.

Bu Yeni Simgeler Daha Fazlasının İşareti mi ?

Yeni simgeler her zaman hoş bir eklentidir, ancak bu özel güncelleme Windows 10 için bazı kapsamlı değişikliklerin başlangıcı olabilir. Sun Valley ufukta yükselirken, bu simgeler gelecekte ne olacağının bir işareti olabilir.

Bir Windows hayranıysanız, önümüzdeki aylarda gözlerinizi işletim sisteminden ayırmak isteyeceksiniz. Ünlü bir Microsoft bilgi sızıntısı “yeni Windows” un yakında geleceğini ima etti ve biz hala tam olarak ne anlama geldiklerinden emin değiliz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %