Microsoft

Microsoft, Windows 10 Desteğinin Ne Zaman Biteceğini Açıkladı

Bir zamanlar Windows 10’un işletim sisteminin son sürümü olacağını iddia etmesine rağmen, Microsoft’un Windows 11’i duyurmaya hazır olduğuna dair söylentiler dönüyor.

Şimdi, Windows 10’un resmi bir emeklilik tarihi var, bu da bu söylentilerin doğru olma olasılığını artırıyor.

Windows 10 Ne Zaman Kullanımdan Kaldırılacak?

24 Haziran’da Microsoft, “Windows için sırada ne olduğunu” ortaya çıkarmak için bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Windows 10’a büyük bir yükseltme, bir süredir, Sun Valley kod adı altında boru hattındaydı, ancak yine de özünde Windows 10 olacağı varsayılmıştı.

Ancak son ipuçları, Microsoft’un Windows 11 ile birlikte yeni bir işletim sistemi başlatacağını gösteriyor gibi görünüyor .

Şimdi Microsoft, Windows 10 Home ve Pro desteğinin 14 Ekim 2025’te sona ereceğini ayrıntılandırmak için Windows 10 yaşam döngüsü sayfasını güncelledi. İlginç bir şekilde bu tarih, Windows’un önceki sürümlerinin aldığı standart 10 yıllık destek yaşam döngüsünü işaret ediyor.

Bu, tüm Windows 10 işletim sistemine ilk kez bir kullanımdan kaldırma tarihi verildi. Önceden, yalnızca sürümlerin bir başlangıç ​​ve bitiş tarihi vardı.

Windows 10’un kullanımdan kaldırılması, kritik güvenlik düzeltmeleri dışında artık güncelleme almayacağı anlamına geliyor. Windows 10’un kurumsal sürümlerini kullananlar, tüketici sürümlerinden farklı bir yaşam döngüsünde çalışacak.

Microsoft’un Windows’un geleceği için neler sakladığını görmek için uzun bir süre yok – adı Windows 11, Windows Sun Valley veya tamamen farklı bir şey.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %