Microsoft

Microsoft Build 2021 25 ve 27 Mayıs Arasında Gerçekleşecek

Microsoft’un geleneksel yıllık konferansı 2021’de yenilmeyecek. Şirket, Microsoft Build 2021’in 25-27 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleşeceğini ve elbette tamamen sanal olacağını bir basın bülteninde doğruladı.

Web sitesi, etkinlik sırasında tartışılacak ana temayı açıkça tahmin etmek istiyor. Şu anda şu cümle var: “Teknolojide bir sonraki adımı ve hibrit çalışmanın geleceğini keşfedin”. Ayrıca, geliştiricilerin çözümler bulabileceklerini, becerilerini geliştirebileceklerini ve ayrıca onları etkinlik sırasında “araç kutunuza neler ekleyebileceğinize” bakmaya çağıracaklarını vurguluyor.

Microsoft, ana işletim sisteminin gelecekteki sürümlerine daha fazla odaklanabilir. Sonuçta, geliştiricilerin ve tabii ki kullanıcıların ve meraklıların konferansta görmek istediği şey bu. Bu sefer artımlı değişikliklerden fazlasını bekliyoruz. Şirket kesinlikle Windows 10’a odaklanacak olsa da, tasarımda büyük revizyonlar ve 2021 taleplerine daha iyi uyum sağlayacak yeni özellikler bekliyoruz.

Üç günlük süre ile, Yapım 2021’in ilk günü ana gün olacaktır. Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın Windows ile ilgili haberleri ve diğer önemli şirket üyelerini açıklaması gerektiğine inanıyoruz. Microsoft Build 2021’in diğer iki günü, muhtemelen geliştiricilere yönelik kaynaklara daha fazla odaklanacak.

Ana etkinlik 25 Mayıs öğleden sonra gerçekleşecek ve ana konuşmalar öğle saatlerinde gerçekleşecek.

Windows 10 20H2’nin popülaritesi artıyor ve artık bilgisayarların% 40’ını kapsıyor

AdDuplex tarafından hazırlanan son raporda, Microsoft işletim sisteminin 2004 ve 20H2 sürümlerini çalıştıran platformlardaki artış incelendi. Bugünkü toplam Windows 10 kullanıcı tabanının% 80’ini temsil ediyor. Veriler, AdDuplex SDK v.2 veya üstünü kullanan 5.000 Microsoft Store uygulaması aracılığıyla toplandı.

Analizde 70 bin kullanıcıya dayalı örnekler kullanıldı. Araştırmaya göre Ekim 2020’de piyasaya sürülen 20H2 sürümü, Mart ayında yapılan son analizden bu yana kullanıcı sayısını% 10,2 artırdı. Windows 10 çalıştıran toplam bilgisayar sayısının% 40,1’ini temsil etmektedir. Buna karşılık önceki sürüm, çoğu bilgisayarda% 40,6 ile hala mevcuttur. Beklenti, en son dağıtımın önümüzdeki ay çoğunluk olacağı yönünde.

En son dağıtıma hızlı ve kesintisiz oranıyla, sistem gelecekteki güncellemeye kadar hakim olmalıdır. Muhtemelen 21H1 olan yeni güncelleme Haziran sonunda kullanıcılara ulaşacak. Şimdilik, test cihazı programının hayranları artık sistemin yeni sürümünün en son sürümleriyle etkileşime girebilir. Yeniden tasarlanmış bir arayüz ve geliştirilmiş disk araçlarına sahip.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %