Xiaomi

Mi Notebook Pro X, Xiaomi’nin şimdiye kadarki en pahalı dizüstü bilgisayarı olacak

Xiaomi, Weibo aracılığıyla amiral gemisi Mi Notebook Pro X’i 30 Haziran’da anavatanı Çin’de piyasaya süreceğini duyurdu. Şirket tarafından yayınlanan görüntülere göre dizüstü bilgisayar, en yeni Intel işlemci ve Nvidia GeForce GPU tarafından desteklenecek. 

Yeni Mi Notebook Pro X, şirketin 1.500 dolar üzerine mal olan ilk dizüstü bilgisayarı olacak. Tüketicilere amiral gemisi düzeyinde performans, ekran, işçilik ve deneyim sağlayan en üst düzey özelliklerle gelecek. 

Dizüstü bilgisayar ince ve hafif bir tasarıma sahip olacak ve Intel 11-nesil H35 işlemcilerden biri tarafından desteklenecek. Intel 11-nesil H35 işlemci, Nvidia  GeForce RTX 3050Ti GPU ile eşleştirilecek . Maksimum 32 GB LPDDR4x yüksek frekanslı bellek yapılandırması ve 1 TB SSD ile gelecek.

Nvidia RTX 3050 Ti GPU, RTX Optik İzleme ve DLSS Teknolojisi ile gelecek. 35 ila 80W arasında bir TDP güç tüketimine sahip olacak. İşlemci ile eşleştirilen Xiaomi, dizüstü bilgisayarın 45W performans sunacağını iddia ediyor, ancak birlikte sadece 35W güç sunabiliyorlar.

Xiaomi Mi Notebook Pro X, önce Çin pazarında piyasaya sürülecek ve ardından Türkiye dahil olmak üzere diğer uluslararası pazarlarda yavaş yavaş piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Hatırlamak gerekirse, Xiaomi kısa süre önce Çin’de Mi Notebook Pro 15 ve Mi Notebook Pro 14’ü piyasaya sürdü. Her iki cihaz da Intel 11. Nesil Core i7-11370H CPU ve Nvidia GeForce MX450 GPU’ya kadar güç sağlıyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %